TÜM YORUMLAR

Burs veren kurum ve kuruluşlar
Burs veren kurum ve kuruluşlar
EĞİTİM
02 Eylül 2008, 01:12
Burs veren kurum ve kuruluşlar
Bu yıl da çok sayıda kurum ve kuruluş öğrencilere burs veremeye hazırlanıyor. Bazı kurumlar başvuruları başlatırken, çok sayıda kurum da üniversitelerin açılmasını bekliyor.
YORUMLAR 8
 • selim narin 13 yıl önce Şikayet Et
  HAYIR DUASINI ALIN. ben basardım burssuz bitirdim ama eger bir destegim olsaydı daha cok basarılı olabilecektim,simdi parasızlıgın ne demek oldugunu bildigimden elimden geldigince burs veriyorum,abilere kurumlara kuruluslara sozum GERCEK İHTİYACI OLANI TESPİT EDİNKİ HAYIR DUASINI ALIN.
  Cevapla
 • selim narin 13 yıl önce Şikayet Et
  gercekten ihtiyacı olan bursu alamaz!. Burs veren kurum ve kuruluşlardan abilerden Allah razı Olsun,Mevlam hayırlarını kabul etsin; Ben okulumu bitirdim güzel birde işim var ve bende öğrenci okutuyorum.ÖĞRENCİLİK HAYATIMDA BURSA O KADAR İHTİYACIM VARDI, BASVURDUGUM YERLERİN SAYISINI HATIRLAMIYORUM, ama bir tane burs alamadım hiç ihtiyacı OLMAYANLAR aldıkları burslarla eğlenirken ben mısır sattım herkes yatagında yatarken ben taksicilik , lokantalarda bulasık yıkadım,gece yarılarına kadar paralı tuvalet yıkadım ama basardım okul bitti bursalmadan
  Cevapla
 • abdurrahman yalçın özkaya 13 yıl önce Şikayet Et
  tev ve çydc. dışındakilerde atatürkçü laikliğe saygılılara burs vermez sanki diğer cemaatçiler atatürkçü veya hristiyan ateist diğer dinden olanlara burs veriyo :))
  Cevapla
 • mehmet arif ak 13 yıl önce Şikayet Et
  adamınız yoksa boşuna başvurmayın. Üniversite öğrenciliğim döneminde yaptığım burs başvuru sayısını unuttum. Sistem %99 torpil, adam kayırma ve öğrenciyi illegal işlerde kullanma şeklinde işliyor. Bir sürü maliyeti yüksek evrak isteyip insanı aylarca bekletiyorlar, sonra hiç bir haber çıkmıyor. Maddi durumu benden iyi kişiler bile sayısız burs aldı. Bu kadar başvurunun arasında 4 yıl boyunca sadece bir defa İBB bursu çıktı, benden daha iyi durumda olduğu halde adamını ayarlayıp 4 sene boyunca her yıl İBB alan arkadaşlarım oldu.
  Cevapla
 • selçuk yaşar 13 yıl önce Şikayet Et
  tev ve çydd. bu kurumlar imamhatipli öğrencilere kesinlikle vermez başıkapalı yanlışlık la bile gitmesin vermezler bir miktar solcu olmalısın almak için yani bu kuruluşlar imamhatiplileri Atatürk e ve inkılaplarına bağlı olmadıklarını düşünürler ... (bence )
  Cevapla
 • esra demir 13 yıl önce Şikayet Et
  .... çağdaş yaşamı destekleme derneğinden bir arkadaşım burs alıyordu.Nasıl aldığını sordum mırın kırın etti.Netten başvurdum dedi.Ve derneğin sitesindeki başvuruyu doldurmaya başladım...Okadar çok bilgi istiyordu ki.Lisede gittiğim dersane adına varana kadar ve daha bir çok bilgi... geri dönen olmadı.Sonradan öğrendimki özellikle doğu kökenlilere hizmet veryormuş.Sonradan uyandım ki bu burslularda okulun solcu potansiyelini oluşturuyor.
  Cevapla
 • esra demir 13 yıl önce Şikayet Et
  .... bu burs listesi her zaman karşıma çıkıyor.Ama bu ülkede burs alabilmek için bile zengin olmak lazım yada tanıdığınız olacak belli yerlerde.Azınlık grubuysanız şansınız dahada yüksek yada doğu kökenliyseniz herkes size burs vermek için yarışır.Bazı belediyeler burs vermeye devam ediyor. Ama bunlarda bile adaletsizlik oluyor.Örneğin İstanbul Büyükşehir İstanbulda okuma şartı ararken,kocaeli Belediyesi oy kaygısıyla Kocaelili olma şartı arıyor vs..bir yığın evrak istiyorlar.Şayet memur çocuğuysanız yandınız!
  Cevapla
 • kevser86 13 yıl önce Şikayet Et
  tev. TEV için Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olmak gerekmiyor, başka şeyler gerekiyor da şimdi burada söyleyip ayrımcılığa yol açan sözler sarfetmek istemiyorum!
  Cevapla