TÜM YORUMLAR

Artık evden dava açmak mümkün
Artık evden dava açmak mümkün
SİYASET
08 Şubat 2009, 10:30
Artık evden dava açmak mümkün
UYAP projesi ile yargıda devrime imza atılıyor. Sistem sayesinde adliyeye gitmeden evden dava açmak mümkün. Vatandaş hakkındaki tüm adli gelişmeleri cepten öğrenebilecek.
YORUMLAR 13
 • OSMAN 12 yıl önce Şikayet Et
  hikaye. evden dava açacakmışsın. aç bakalım nasıl olacak.tahliyeler nerden olacak internetten mi gata dan mı.sizin adaletiniz o kadar mı gelişti.
  Cevapla
 • Furkan Taha 12 yıl önce Şikayet Et
  Neden Cepten Öğreniyoruz?. Bir de, madem mail adresimiz belli, sorgulamayı internetten neden yapamıyoruz? Neden Cep Telefonundan SMS'le sorma sistemi getirilip millet SÖĞÜŞLENİYOR?
  Cevapla
 • Furkan Taha 12 yıl önce Şikayet Et
  Kulağa Hoş Geliyor da. Peki, evimize, arabamıza hırsız girdiğinde müracaatı internetten yapacaksak, bize HIRSIZ MUAMELESESİ yapıp hangi polis bizi AZARLAYACAK?
  Cevapla
 • Bana Göre 12 yıl önce Şikayet Et
  Hukuk. Kalemdekilere pasta kek onu bunu ısmarlamaktan bıktık iyi olmus cok da iyi olmus
  Cevapla
 • Mehmet Yılmaz 12 yıl önce Şikayet Et
  bu da çare değil. uygulamanın iyiliğini kötülüğünü tartışmak yerine; Allah kimseyi adliyelere düşürmesin diye bulunduğumuz temenniyi yerine getirmek için uğraşsak. bunu yerine getirmek daha kolay aslında. sadece dürüst olmak gerekiyor.
  Cevapla
 • ali erkut 12 yıl önce Şikayet Et
  sistem. bu demektir ki bu sistemle hiç kimse suç mekanizmasının dışında kalamayacaktır çünkü gatanın sözü ile millet suçlu bile olsa adalet birşey yapamayacaktır.ve vatandaş kendi kendisini kuruma yöntemlerine gidecektir belkide her gün sabah kalktığımızda ilk işimiz kendi güvenliğimiz için acaba bana bu gün nasıl birsuç isnat edildi diye merak edecektir.
  Cevapla
 • erdem yağcı 12 yıl önce Şikayet Et
  tebrikler. gerçekten adalet bakanlığını tebrik etmek istiyorum.bu bir dewrimdir bu büyük bir başarıdır.hükümet sağlık eğitim ulaştırmadaki başarılarını adalet mekanizmasındada gerçekleştirerek büyük bir iş başarmıştır.emeği geçenlere teşekkur ederim
  Cevapla
 • Esad Kılıç 12 yıl önce Şikayet Et
  bu kimlik hırsızlamanın önüne geçmenin yöntemleri var. dünya bizi takip etsin bu kimlik hırsızlamanın önünü alalım.
  Cevapla
 • Sade Vatandaş 12 yıl önce Şikayet Et
  İyi Güzel de.... Anladık.Gayet güzel bir uygulama.Yalnız geç gelen adalet adalet değildir ki.Yargıtayda işlem gören bir davamız 2 senede ancak cevaplandı.O da eksik evrak gerekçesiyle geri yollandı.Dosya ellerine geçtiğinde eksik evrak var mı diye bakıp o zaman uyaramazlarmıydı?Ah bizim şaşkın avukatımız.Yaktı bizi.Dosyayı eksik evrakla yollayan o çünkü.
  Cevapla
 • Hakki Bekar 12 yıl önce Şikayet Et
  Bu Çok Büyük İştir. Sakın bilen bilmeyen eleştirmesin. Ben bir muhalif olarak bu çalışmayı alkışlıyorum.
  Cevapla
 • ilkosmanlı 12 yıl önce Şikayet Et
  paşalara mı?. olmayan adalet online olsa ne olur.sanıkları da online yargılayın da gata da paşalar da gülünç olmasınlar
  Cevapla
 • ALİ ÜNLÜER 12 yıl önce Şikayet Et
  BU GERÇEKTEN BİR DEVRİMDİR. Vatandaş en azından artık adliyeye gidip işkence ile durumunu öğrenme rezilliğinden kurtulacak.Yine Hakim veya savcının tarafmı değilmi takip edilebilecek.Hükümet koca bir teşekkürü hak ediyor
  Cevapla
 • FATİH ÖZTÜRK 12 yıl önce Şikayet Et
  Güzel ama.... Evden dava açmak güzel geliyor kulağa. hele duyarlı vatandaşların haklarını korumaları adına. avukat olmadan dava kazanılmıyor. avukat masrafı da belli. hiçbir normal vatandaş o masrafa giremez. onun için bu masrafların asgariye inmesi gerekiyor.
  Cevapla