TÜM YORUMLAR

Askere sivil yargılama oy birliğiyle iptal!
Askere sivil yargılama oy birliğiyle iptal!
SİYASET
22 Ocak 2010, 00:34
Askere sivil yargılama oy birliğiyle iptal!
Askere sivil yargının önünü açan düzenleme Anayasa Mahkemesi tarafından oy birliğiyle iptal edildi. Gül'ün de onay verdiği düzenlemeye CHP itiraz etmiş ve Anayasa Mahkemesi'nde götürmüştü..
YORUMLAR 185
 • Yusuf Çınar 10 yıl önce Şikayet Et
  &quotKARDEŞİM MİLLET AÇ AÇ" diyen ziyaretçi, demek ordudan, darbeden sana ne?. Allah sana akıl fikir versin. Genarellerin sahah akşam işi gücü bırakıp milletin seçtiği hükümeti nasıl deviririz diye darbe planladığı, geçmişte 4 darbe yaptığı bir ülkede tabiki açlık olur. BANANEYEMİŞ ORDUDAN, DARBEDEN. Yahu zaten bu darbeler ve hukuksuzluk değil mi, yoksulluğun sebebi? DARBEYLE GELEN SADDAM ÜLKEYİ NE HALE GETİRDİ GÖRMEDİN Mİ? DARBECİSİ TARAFINDAN YÖNETİLEN BİR TANE BİLE ZENGİN ÜLKE VAR MI? Bizde bu kıt akıl oldukça daha çooook aç kalırız.
  Cevapla
 • damaroperasyonu 10 yıl önce Şikayet Et
  DOKUNLMAZLIK KALKACAKSA ÖNCE ASKERİN KALKACAK. Milletvekillerinin ki kalksın askerin kalkmasın demek iki yüzlülüktür. Milletin seçtiklerinie dokunulacak, seçemediklerine ise dokunulmayacak, bunu isteyenler sistemden beslenenlerdir.Sistemden beslenenler sistemi eleştiremezler.Çünkü onlar sistemin önüne attığını yediler bu güne kadar, neden değişmesini istesinlerki?
  Cevapla
 • Veysel Aliş 10 yıl önce Şikayet Et
  Hülasa, BİR ŞİİR OKUMAK, YÜZLERCE-BİNLERCEcana kıymaktan daha mı büyük suç.. İşte benim CEVABINI İSTEDİĞİM SORU ŞU, ülkeye hakim olan "MUKTEDİR-MUHTERİSLER" derya-deniz varlık içinde yüzerken, devlet ve millet iflas etmiştir. Birt yığın aydın ve bürokratı katledenlerden "BU GÜÇ SAHİPLERİ NEDEN HESAP SORMADILAR?!" Askerin savcı ve hakimlere emir vermesiyle bu işlerin bir ilgisi olabilir mi? Bu milleti "KOYUN SÜRÜSÜ" olarak görenler ancak "azgın azınlıklar ve onların emrin olan uşakların işi olabilir. 80 SENEDE 2.000$ DKİ BİR ÜLKENİN HAKİM GÜÇLERİ HAİN YA DA GAFİL OLABİLİR. Yanlış mı?
  Cevapla
 • mevhibe inal 10 yıl önce Şikayet Et
  Adalet!. Milletin Kurumu, milletin parasiyla aldigi silahi, kendi sivil insanlarina cevirmeyi aliskanlik haline getirmis ise..sivil mahkemelerde yargilanmasi lazim.
  Cevapla
 • Milli Irade 10 yıl önce Şikayet Et
  Hukuk adina vicdanlari sizlatan bir hukuksuzluk. Pes dogrusu! Bu karak hukuk tarihine bir hukuksuzluk olarak gececek. Derhal bu anayasa degismeli. Darbe anayasasi ile sadece darbecileri korursunuz. Bu millet adina yapilan bir anayasa degil, anayasa mahkemeside milletin mahkemesi degil. Yazik, hemde cok yazik. kendilerini askerlerin boyunduruguna attilar!
  Cevapla
 • suleyman d 10 yıl önce Şikayet Et
  SU MAYINLI SURİYE SINIRININ YAP IŞLET SATINA AL YÖNTEMIYLE 49 YILLIĞINA BIRILERINE IHALE EDILMESINI ENGELLEYEN DE BU MAHKEME DEĞIL MIYDI.BU MAHKEME DE ÇOK OLUYOR YANI.di mi?. 7 Yıl uyumakla ve uyutmakla geçti.Hep 1 ileri 4 geri, vites kaşıkla verip kepçeyle alan icraatlarla verilen yetki HAVANDA SU DÖVMEDE kullanılarak bu günlere gelindi.:Güya namus sözü türban eskisinden beter,katsayı yılan hikayesi.Dış politika: onlara sorsan dumanını attırıyorlar dünyanın.Ama açlıktan ölme noktasına gelen 2 milyonluk Ermenistan bizi tuşa getirmek üzere.Azerilerle aramızın açılması cabası.Küçücük Kıbrı rum kesimi bizi Ab de kitlemiş.Açılıma ve ekonomiye ekonomiye hiç girmeyelim.SAHİ NE VAR ?
  Cevapla
 • Fethi Gonullu 10 yıl önce Şikayet Et
  cok sükür... milletvekilleri her halti yesin, alkol alip polisi hirpalasin, mali götürsün ama ne yargilanma ne birsey ...neden ? Dokunulmazlik...askerlere iftira atilsin, camur atilsin hadi sivil mahkemeye... yok arkadas olmaz öyle..ya hep ya hic.. madem yargiya güveniyoz, milletvekillerimiz de güvencek...onlar güvenmicek, asker güvencek..sevsinler sizin mantiginizi...
  Cevapla
 • ali topal 10 yıl önce Şikayet Et
  GÖREV MİLLETİN VEKİLLERİNDE. Daha önce de bir anayasa değişilkiği AYMye götürülmüş, şekil yönünden incelenmesi gereken anayasa değişikliği,esastan incelenerek hakları olmayan bir hakkı kullanmışlardı AYM üyeleri.Bence bu şekilde bunun kabul edilmesi,parlamentonun gerekmediği sonucunu doğurur ,o şekilde anlaşılır. O zaman arkadaşlarla konuşurken,milletvekillerinin parlamentoyu bırakıp memleketlerine dönmeleri gerktiğini söylemiştim. Yasal olarak çok bilgim yok ama milletin iradesinin her şeyin üstünde olması gerekir.O zaman REFERANDUM
  Cevapla
 • turanes 10 yıl önce Şikayet Et
  her işte bir hayır vardır. bu işteki hayır ise halkımızın bunların kimin adamları olduğunu bir kez daha görmüş olmalarıdır DEşifre oldular
  Cevapla
 • cengiz 10 yıl önce Şikayet Et
  ANAYASA MAHKEME SİNİN KARARI. Doğrusu ben şaşırmadım çünkü böyle birkararın çıkacağını tahmin ediyordum aym nin üyelerinin çoğu cehepe cizgisinden giden hakimler. Dervişin zikrineyse fikride o olurmuş. Hükümetin acilen refaranduma gidip bu anayasayı kökden deyiştirmesi lazım.Ordu kışlaya ve sınır beklemeye demakrasiye ve sivil ikdidara hiçbir şekliyle müdehale edememeli halk da huzur içinde işine gücüne bakmalı.Ekonemisi güçlü zengin devletler daima dönya ekonemisini yönetmişlerdir. Güçlü devlet güçlü ekonemi huzurlu millet.
  Cevapla
 • damaroperasyonu 10 yıl önce Şikayet Et
  KALDIRIN ŞU ANAYASA MAHKEMESİNİ. Milletin seçtiği hükümetin çıkarttığı kararları hazmedemeyen ve kendini milletten üstün gören bir mahkeme ASLA ADİL olamaz. MHP liler ve CHP liler şimdi bu adaletsizlikten dolayı adeta zevkten 4 köşe olmuşlardır.Çünkü zalimlik ruhlarında var. Anayasanın değişmesini MHP ve CHP istemiyor çünkü HALKTA TABANLARI YOK, Sırtlarını Halkın iktidarına değil Cuntanın iktidarına dayayan, insanlıktan nasibini almayanlardır.
  Cevapla
 • Mehmet Bodur 10 yıl önce Şikayet Et
  BOŞUNA SEVİNMEYİN, ÇOK İYİ OLDU ÇOOOK!. Şimdi çok radikal çözümler peşinde koşup balyozu tepelerine indirmek lazım. Ne öyle bir madde, iki madde değişikliği..yapacaksın anayasayı, sunacaksın halk oyuna, vereceksin ellerine, alın bunu iyi koruyun diyeceksin. Hükümet istediği kadar kaçsın, kaderi bunu dayatıyor ona. Çok güzel oldu çoook.
  Cevapla
 • osman kartal 10 yıl önce Şikayet Et
  tebrikler ali cagil. aklin yolu bir o bir olan akil senin dedigini gosteriyor. tek cozum referandumlu sivil anayasa, sahte demokratlar yasakcı karanlık odaklar bakalım ne yapacak.
  Cevapla
 • Mehmet Sur 10 yıl önce Şikayet Et
  Anayasa Mahkemesi Darbecilerin İzindemi. Bu anayasa mahkemesi halkın güven ve huzuru içinmi yoksa darbelerle halkı hedef tahtasına koyan her türlü eylem planları yapan şizofrenlerimi kollayıp huzur içinde çalışmaları içinmi görevde bu kararı vermekle anayasaya aykırı görevi kötüye kullanmıştır.Hepsi istifa etmelidir.Orduyu kollayıp şizofrenleri aklamak mahkeme üyelerine yakışmıyor.Ülkeyi katliamlarla ve gaspla varlığına el koymak ancak düşman ordularının yapacağı iştir.Acaba bu mahkemede düşman ordularının aklayıcısımı oluyor.Utanın...
  Cevapla
 • yasargur 10 yıl önce Şikayet Et
  bir soru. bilmece olarak sorulsa en iyi anayasayı kim çiğner diye cevap herhalde anayasa mahkemesi üyeleri cevabı verilir. acaba gerekçesi nedir.varmıdır yazılmışmıdır,yazılacakmıdır.gerekçe uydurulacakmıdır.bu budur böyle olur mu diyeceklerdir.
  Cevapla