TÜM YORUMLAR

'Yumurta mı tavuk mu?' sorusu çözüldü!
'Yumurta mı tavuk mu?' sorusu çözüldü!
YAŞAM
15 Temmuz 2010, 07:15
'Yumurta mı tavuk mu?' sorusu çözüldü!
Yüzyıllarca felsefi ve bilimsel gizemin doruk noktası oldu. Ama artık öyle değil. Bilim adamları “Tavuk mu yumurtadan, yoksa yumurta mı tavuktan çıktı?” bilmecesini çözdüklerini açıkladılar.
YORUMLAR 42
 • sevgi 11 yıl önce Şikayet Et
  metin yazara cevap.... Bir espiri bu kadar ciddileştirilip bu kadar ağırlaştırılabilirdi gerçekten tebrikler... ozaman hiç bir bitkiyide yemeyin onlarda canlı nede olsa işiniz zor ALLAH kolaylık versin:)
  Cevapla
 • Sabit Kal 11 yıl önce Şikayet Et
  İnsan için yaratmanın mümkün olmadığını keşfeden biliminsanları artık. yaratılmışları dev mikroskoplarla, dev bilgisayarlarla inceleyerek, yaratılmayı taklit ve ona tesire çalışmaktadır. Böcekleri, sürüngenleri taklit ederek mükemmel robotlar yaparken, kelebeklerdeki müthiş renk değişimini taklit ederek hologramlardan daha sağlam güvencelere sahip para ve kimlik belgeleri üretmeye çalışmaktadır. Tavukmu, yumurtamı önce suali,biliminsanı için sadece bir konuda öneme haizdir: Yumurta yapmayı taklit ederken hangisinden işe başlamak daha verimlidir? Yorumcular, dalgaya devam!
  Cevapla
 • virüs 11 yıl önce Şikayet Et
  İspanya milli takimı gibi poz vermişler. Bence horozda İnesta gibi hava var.Son golü iyi atmış galiba. İşi gücü bırakıp yıllarca bunu mu araştırmış bilim adamları?Biraz daha araştırsalar hiç bir şeyin tesadüf olmadığını.Maddenin ve mananın da bir yaratıcısı olduğunu anlayacaklardır.Böylece maymunları da araştırmaktan vazgecerler belki!
  Cevapla
 • Sabit Kal 11 yıl önce Şikayet Et
  Bilim insanının konusu Allah varmıdır, yokmudurdan ziyade. yeryüzünde mevcut yaratıkları araçtırarak onlardan insana faydalı veya bazen zararlı sonuçlar çıkarmaktır. Buradaki araçtırmada kim kimden önce çıkmıştır gibi filozofik bir soruya cevap aramak değil, yumurtaların daha sağlıklı, daha verimli ve büyük, belkide istenilen renkte, hatta belkide tavuksuz üretilebilmesinin mümkün olup olmadığı sorusuna cevap bulmaktır. Ancak ara tespit, burada bilim adamlarıyla dalga geçmeye, onları aptalar olarak yorumlamaya, diğer yerlerdede başka buluşlara sebebiyet verir.
  Cevapla
 • Sabit Kal 11 yıl önce Şikayet Et
  Bilim insanlarının dünyaya bakışı ile sizin yorumlarınızın akışı arasında. fersah fersah fark vardır. Ancak bilim insanlarını yorum biçiminiz ile toplumunuzdan bilim insanı çıkma katsayısı arasında ters bir bağlantı var. Bilim insanının araştırırken elde ettiği bulgular ile yorumcuların çıkardığı sonuçlar genellikle uyuşmaz. Bunun sebebi yorumcuların filozof, bilim insanlarının biolog olmasıdır. Onlar, genellikle belli hedefler doğrultusunda sadece bir bulgu elde etmeye çalışırlar ve bunu güncel hayatta nasıl faydalı bir üretime dönüştüreceklerini araçtırırken, siz filozofi üretin
  Cevapla
 • Ottoman Sultana 11 yıl önce Şikayet Et
  etin kilosu. ETİN kilosu pahalı olduğundan altarnatif olarak tavuk tercik ediyoruz..kim kimden nereden çıkarsa çıksın..beni ilgilendirmiyor.. beni ilgilendiren, hepsinin Mangallık oluşu..
  Cevapla
 • Metin Yazar 11 yıl önce Şikayet Et
  Sevginin yorumu çok hoşuma gitti.. Hoşuma giden civcivlere sarkması ve pisboğazlığı değil farklı bir şey düşünüp esprili bir yorumda bulunması. Yoksa masum ve bir o kadar da şirin civcivlere hain emeller besleyen birinin yorumunu niye beğeneyim. Yorumuna evet,hain emellerine hayır. Bu yaşına(50) kadar ağzına tavuk eti sokmayan ve tavuğun geldiği masadan kalkan biri ancak böyle bir yorumda bulunabilirdi. Netekim bulundum.
  Cevapla
 • salih 11 yıl önce Şikayet Et
  gerçek. Evet bilinen bir gerçek olabilir. bugun yumurtanın nasıl oluştuğunu inceleye bilen yarın tavuktan çıkmadan içine neler karıştırabilirz diye düşünüp yaparlar. her şeye görünen değil görünmeyen taraftanda bakmak lazım. adamlar hiç birşeyi luzumsz görmüyor aklımızı başımıza almamız lazımmmmm
  Cevapla
 • murat buyuklu 11 yıl önce Şikayet Et
  horoz. horoz bile ben karışmam, işime bakarım derken, insanoğlu neden uğraşır ki?
  Cevapla
 • FATİH ÜNLÜ 11 yıl önce Şikayet Et
  BEN BU SORUNUN CEVABINI BİLİYORUM. Bukadar bilim adamı boşuboşuna vaktini geçirmişler.Lüzumsuz işlerle uğraşmışlar.Bu sorunun tek cevabı İKİSİNİDE ALLAH YARATMIŞ.Başka cevabı yok kim kimden çıkmış diye uğraşırsan kısırdöngünün içinde yuvarlanıp durursun.Bide sizene kim kimden çıkmış.
  Cevapla
 • yusha can 11 yıl önce Şikayet Et
  Biri demiş ki: Yorumlarınıza İslamı alet etmeyin.. Yani vahy dilini alet etmeyin demek istemiş. peki biz vahiy dilinden bahsetmez ve ondan deliller getirmezsek, darvin ve onun kokuşmuş teorisindenmi deliller getireceğiz. Hayır nubuvet risalesi nasılki hz. ademin yaratılışından yoktan varedildiğinden bahseder, diğer canlılarda onun misalidir. her türün ilk canlıları yoktan varedilmişlerdir. yaratılan çiftlerin çiftleşmeleri ile nesilleri çoğalmıştır... Bilim adamlarının araştırmalarına bişe dediğim yok, kaldıkları yerden devam edebilirler :)
  Cevapla
 • Selman 11 yıl önce Şikayet Et
  horoza sorduk. horozun cevabı: Polemiğe girmem ben işime bakarım...
  Cevapla
 • Sinan AY 11 yıl önce Şikayet Et
  içim ferahladı. eger çözülemeseydi gözlerim açık gidecektim en büyük derdime derman oldunuz oh be:)
  Cevapla
 • şakir yüksel 11 yıl önce Şikayet Et
  günaydın. İNŞAALLAH aşağıdaki &quotbiz zaten biliyoduk, Kuranda yazıyodu, bula bula bunu mu bulmuşlar ..vs" taifesinin arasında genç yoktur. &quotkaba yerlerim oturduğu yere iyice yapışsın, ben de gamsız gamsız sallayım" mantığının prim yapmadığı, okuyan, araştıran, hakkıyla çalışan, akleden, &quothiç düşünmez misiniz" emirlerine kulak asan, böyle manasız yorumlar yapmayan, &quotadamlar bu araştımadan ne sonuç elde etmiş" akledebilen, bir memleket dileğiyle, artık uyaşnmış olalım İNŞAALLAH GÜNAYDIN
  Cevapla
 • ekdemir 11 yıl önce Şikayet Et
  demek ki. bunun olabilmesi için ilk tavuğun yaratılmış, hzır bir şekilde bulundurulması gerekiyor. Gerisi anlayana
  Cevapla