TÜM YORUMLAR

Vanlı köylüleri korkutan sesler!
Vanlı köylüleri korkutan sesler!
GÜNCEL
25 Kasım 2011, 17:01
Vanlı köylüleri korkutan sesler!
Van'da Erçek Gölü kıyısında, köylülerin deprem sonrası, ''top atışı'' ve ''dinamit patlaması''na benzetilen sesler duyduklarını bildirmeleri üzerine bölgede inceleme yapıldı.
YORUMLAR 6
 • Ali 38 8 yıl önce Şikayet Et
  HİÇTE KAYGI VERİCİ ŞEYLER DEĞİLMİŞ CANIM. ''Şunu bilmemiz gerekiyor, bu tür fayların çalışması sırasında yerin altında bazı yüzeylerde küçük küçük, deprem bile üretmeden koparmalar olurken, bu şekilde top atışına benzer sesler duyuyorsunuz. Bunlar genellikle yer altından geliyor. Çok öyle kaygı verici şeyler değil bunlar. Hatta bunlara eşlik eden 2 büyüklüğünde, 3 büyüklüğünde depremler meydana gelebiliyor bazen. Hemen akabinde de gelebiliyor. Bunları daha uzun süre duyabilirsiniz'' Senin mahallenden gelsede böylemi diyecen çok merak ediyorum?
  Cevapla
 • crackbaba 8 yıl önce Şikayet Et
  sesler. 17 Ağustos 1999 depreminde dudulludaydım millet çadırda felandı gündüzdü ve güneşde bayağı yakıyo arkadaşlarla oynarken bi ses o ses 12 yıl geçmesine rağmen o yerin altından çıkan o ses halen kulaklarımda yankılanıyor öyle bir seski sanki kulağımın dibinde tabanca ile 1 el atılmış gibiydi ağlayanlar felan olmuştu afedersiniz ama o sesi duyunca biran aptallaştım küçüklüğün vergisi korkuda işin içine eklenince...
  Cevapla
 • MSc.Mehmet Keçeci 8 yıl önce Şikayet Et
  Fay Kırılması. 99 depreminden sonra bir sene Yalovadaydım. Oradada aynı sesler geliyordu. Faylar kırılmaya devam ediyor. 6 ay sürebilir.
  Cevapla
 • ihsen emmi 8 yıl önce Şikayet Et
  Israil. isbasinda
  Cevapla
 • Fatih KDEMİRCİ 8 yıl önce Şikayet Et
  Şüphe. Haarp Deprem Silahının işi olmasında bu...
  Cevapla
 • ahmet 8 yıl önce Şikayet Et
  canavardır canavar.... VAN canavarı.
  Cevapla