TÜM YORUMLAR

Vatikan Türkiye'de bulunan sır İncil'i istedi
Vatikan Türkiye'de bulunan sır İncil'i istedi
Tarih ve Fikir
23 Şubat 2012, 10:57
Vatikan Türkiye'de bulunan sır İncil'i istedi
2000'de Türkiye'deki kaçakçılık operasyonunda ele geçirilen, Hazreti İsa'nın dilinde yazılan Barnabas incili olduğu iddia edilen esrarengiz kitap için Vatikan devrede.
YORUMLAR 25
 • kitabı bulanlar kim biliyormusunuz 6 yıl önce Şikayet Et
  benim öz amcam ve hangi mağradan çıktığınıda biliyor
  Cevapla
 • engin aksak 9 yıl önce Şikayet Et
  caldıklarını versin önce vatikan. bence bu iş bop dışında tutulması gerekir ama bizim bop cocukları sazan balıgı gibi yemi yutuyor pakistanda kuranı kerimi yakan zihniyete güya sır incili teslim edeceginize yakın gitsin ben allahın inciline inanırım şimdiki sahtekarların inciline degil
  Cevapla
 • hamza demirkan 9 yıl önce Şikayet Et
  Teşekkür Ederiz Mehmet BOYRAZ arkadaşımıza. verdiği değerli bilgiler için teşekkür ederiz.Papanın da neden istediği belli zaten ,imha yada bulunan kitapta yanlış hatalı bilgilerin olduğunu belirterek kendilerini temize çıkarmak...
  Cevapla
 • mert 9 yıl önce Şikayet Et
  Mehmet Boyraz. Cok tesekkürler verdigin bilgiler icin !
  Cevapla
 • zehra yavuz 9 yıl önce Şikayet Et
  Islam Ülkelerinden kacirdiklarini .... ...geri vermek sartiyla oalbilir bu ancak. Avrupa-Bati Müzelerindeki eserlerimizle degisebiliriz onlarin kültürel miraslarini...
  Cevapla
 • m.ali tezcan 9 yıl önce Şikayet Et
  sır incil. haber dün çıktı vatikan anında haberdar gerisini siz düşünün.adamlar kendi dinlerine zarar gelmemesi için bu incille karşılaştırma yapacaklar.eğer kendi incillerinden daha orjinalse yok edilme olasılığı fazla çünkü son incil kendilerine göre yontulmuştur.bakın görün eninde sonunda bu incili elde etmenin bir yolunu bulur bunlar.
  Cevapla
 • erdal 9 yıl önce Şikayet Et
  puturgeli kardes sana soyliyeyim ne olur. TEK KELIME ILE HRISTIYANLIK COKER neden mi cunku hristiyanligi oyle degistirmis ki eski hukumdarlar orijinali ile alakasi kalmamis bunu vatikan da cok iyi biliyor ki arsivlerinde ki eski yazitlari sir gibi sakliyorlar dunyada bulunan en ufak kagit parcasini bile ele gecirip sakliyolar neden olabilir sen dusun
  Cevapla
 • mehmet aslan 9 yıl önce Şikayet Et
  dikkatli olmak lazim. vatikan bu incili neden ister acaba? muhakkak icerigini kendi cikarlari icin degistirmek icindir. hukumetimiz ve diyanet isleri bu konuya daha hassas davransinlar lutfen..
  Cevapla
 • ALAİ KOC 9 yıl önce Şikayet Et
  YÜZLERCE YILLARDIR İNANMAMIŞLAR DA..... Yüzyıllarca inanmamışlar da şimdi mi inanacaklar?İnandılalrı üçleme saçmalığından barnabas zamanında bile vazgeçmemişler.Katliamlar aforozlar yapmışlar.Şimdiki kara papazlar eskilerinden farklı mı sanki?Onlar için bir şey değişmeyecektir.Bulunan barnabas incili gerçek ise müslümanların elinde kalmalı.İmhasına izin verilmemeli...Kara papazlara gösterilmesi bile sakıncalı. değişmeyecekler çünkü.Amaçları imha etmek.
  Cevapla
 • Fatih ışık 9 yıl önce Şikayet Et
  hahahah. haberden çok yorumlara gülüyorum Muhakeme-i akliyeden noksanlar ahahha :D isa gelsin veya gelmesin Bizler ibadetlerimzi devam ettireceğiz. Hz. isayı görüdüğünde cennetemi gideceksin. istediğin kadar peygamber ve alim gör iş sende bitiyor. ne kadar ibadet ediyorsun. hz. peygamberi ebu cehilde gördü ama iman etmedi. şuan da hacca gidip sonra gelip kerhaneye giden adamlar, hafız olup giden adamlar var islamın gelmesi peygamberin gelmesiyle bu işler öyle kolay değil. ne anladıysanız kardır.
  Cevapla
 • mehmet boyraz 9 yıl önce Şikayet Et
  Puturgeli'ye cevap. Bu Barnabas incili denilen kitap "İznik Konsili"nde yokedilmeaine karar verilen diğer incil adı verilen kitaplar gibidir. İçlerinde bir tanesi hakiki incildi yok edildi. Dİğerleri ise (Barnabas da dahil) havarilerin ve bazı reformist bozuk kişilerin uyydurduklarıydı. Barnabas tevhid akidesine göre yazmıştı kitabını. Allahü teâlâ bilir yokedilenler içinde, tevhid akidesine göre yazılan başka kitaplarda olabilir. İçlerinden bozuk olan ve putperestliğe en yakın olan 4 tanesi kabul edildi. Ve sürekli değiştirilerek günümüze kadar ulaştı. bu günkü incil olarak bilinen kitaplarda iznki konsilinde kabul edileen kitaplar değil. Zamanla dahada bozulmuşlar. NAsibi olan Barnabasın yazdıklarını okuyup islamiyetle müşerref olur. Nasibi olmayanlar ise kabul etmiyorlar zaten. O zamanda kabul etmediler. Neden yer yerinden oynasın?
  Cevapla
 • halil soba 9 yıl önce Şikayet Et
  MÜSLÜMAN SAYISI 3,5 MİLYAR OLACAK DEMEKKİ. Şu anda Dünyada 2 milyar hıristiyan, 1,5 milyarda müslüman vardır.Aslı değişmemiş incili bulurlarsa,bu kitapta Hz.Muhammet (SAV)ten ,müslümanlıktan bahsettiği söylenmektedir.Yani gerçek incile ve hıristiyanlık inancına göre hepsinin islamiyeti seçmesi gerekir.Yani müslüman sayısı 3,5 milyar olması gerekir.Barnabas incili gerçek ve değişime uğramamış ise bunu incelemeye alalım vatikanada verelim gösterelim,islamiyet adına hizmet etmiş oluruz.Ama aslını iyi muhafaza edelim değişmesine,değiştirilmesine müsade etmeyelim.
  Cevapla
 • umut beydağı 9 yıl önce Şikayet Et
  HZ.İSA GELDİ, TÜM ALAMETLER GERÇEKLEŞTİ. Şeyh Nazım Kıbrısi de Hz.İsa'nın geldiğini söyledi. Allah bize onu görmeyi nasip etsin, internette Hz.İsa'nın geliş alametlerini peygamber efendimizin hadisleri ve Kuran ayetleri ile bulabilirsiniz.
  Cevapla
 • PUTURGELI 9 yıl önce Şikayet Et
  sayin veya saymayin yorumcular... hayal dunyaniz coook genis..gercek ve hakiki barnabas incili bulunmus olsa tabiri caiz yer yerinden oynar...nasil oynar?soyleki dunyanin en ileri teknolojisi,tarihcileri ve dil bilimcileri bu kitabin gercek barnabas incili olduguna hemfikir kanaat getirirse..ve dunya insanin bundan haberi olursa sizce ne olur????
  Cevapla
 • mehmet boyraz 9 yıl önce Şikayet Et
  Barnabas kimdir(5)?. Görüldüğü gibi, Barnabas İncilinde, Hazret-i İsa’nın, son Peygamberin geleceğini, isminin [Muhammed ile aynı manadaki] Ahmed olacağını) bildirdiği açıkça yazılıdır. Bu husus, Kur'an-ı kerimde de bildirilmektedir: (Meryem oğlu İsa, "Ey İsrail oğulları, benden önce gelmiş olan Tevrat’ı tasdik eden, benden sonra gelecek ve ismi Ahmed olan bir Peygamberi müjdeleyen, size gönderilmiş bir Peygamberim" demişti. Ancak, o kendilerine apaçık delillerle [mucizelerle] gelince, bu apaçık bir sihirdir dediler.) [Saf 6] Gayri müslimler, Peygamber efendimizin mucizelerine sihir dedikleri gibi, Hazret-i Musa ve Hazret-i İsa’nın mucizelerine de sihir demişlerdi.
  Cevapla