TÜM YORUMLAR

O İncil sahte, fotokopisi de bende!
O İncil sahte, fotokopisi de bende!
Tarih ve Fikir
24 Şubat 2012, 15:12
O İncil sahte, fotokopisi de bende!
Türkiye, bin 500 yıllık olduğu iddia edilen 2000 yılında bir operasyonda ele geçirilen İncil'i tartşıyor. Paha biçilmeyen İncil'le ilgili en çarpıcı çıkışı ise Aramca uzmanı Hocagil yaptı.
YORUMLAR 13
 • osman cevik 8 yıl önce Şikayet Et
  Halid Bin Velid kardeşime. Halid Bin Velid kardeşim Aydoğan Vatandaş'ın Apokrifal kitabını okudum prof. Hocagil burda anlatmadığının daha fazlasını Apokrifal kitabında anlatmış. Bak kitabın 38. sayfasında ne diyor "Dikkatimi çeken birşey daha vardı. "Bir peygamber gelecek, ona tabi olanlar, dolgun başaklar gibi olacak!" ayeti vardı... Yani bu kitab Hristiyan dünyasından çok bizi ilgilendiriyor...
  Cevapla
 • HalitBinVelit 8 yıl önce Şikayet Et
  Allah indinde tek Din islamdır.. ...Diğer Dinler ve inanışlar hükümsüzdür.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 8 yıl önce Şikayet Et
  Böyle ne üdüğü belirsiz bir kitabe üzerine tartışılacağına.... ...Bu kitabelerin içeriği değişmiştir esas incilin Aslı Kur-Anda vardır!..boşuna yere tartışıyorlar?.
  Cevapla
 • Hamza D. 8 yıl önce Şikayet Et
  bence. sendeki sahte..hem fotokobi imiş..hamzagil abi..neyse biz kurana bakalım yolumuza devam edelim
  Cevapla
 • Metin Yazar 8 yıl önce Şikayet Et
  .... Hazreti İsa İsrailoğullarındandı.Yani Yahudilerin içinden çıkmış bir peygamberdi. Havariler ve onların talebeleri ise hz İsa'nın sözlerini o dönemlerde ortak ve yaygın bir dil olan Arami dilinde yazıya geçirdiler.Arami dili Asurca, Arapça ve İbranice gibi semitik bir dildir. Yani Sami dilidir. Süryaniler,Keldaniler,Nasturiler Aramilerin devamıdır. Bu diller Aramicenin lehçeleridir. Elde bulunan en eski inciller Yunanca tercümeler olduğu için Aramice bir İncil'in bulunması son derece önemlidir.Bulunan bu İncil Havariler döneminde yazılan bir incil midir sorusu bir başka konunun sorusudur.Bir gün gerçek İncil bulunursa büyük ihtimalle o İncil Aramca yazılı bir İncil olacak. Fakat,son din İslam olduğu ve Kur'anı Kerim ortada olduğu için artık orjinal bile olsa o İncille amel edilmeyecek. Bu yorumum bilimsel bir yorum değil,okuduklarımdan,dinlediklerimden ve mantık süzgecinden süzdüğüm bir yorumdur. Doğrusunu Allah bilir.
  Cevapla
 • Ahmet Faruk 6 ay önce Şikayet Et
  Sadece bir şey ekleyeceğim.Bence incilin aslı vatikanda biryerde kilitlidir.Birgun ortaya çıkacak ama o gün gökten zembil ile Isa aleyhisselam insede ki islama göre inecek ; ama çoğu inkar edecek .Dogrusunu Alemlerin Rabbi bilir...
  Cevapla
 • yolcu 8 yıl önce Şikayet Et
  VEBAL. gerçekte hz.İsa nın lafzası bu profesörün elinde ise veya her kimin elindeyse ve ortaya çıkarmıyorsa; bu incilde hz.muhammet (sav) bahsediyor ise bunu duyduğunda islamiyete girecek olan ve sırf bu yüzden giremeyen hiristiyanların tüm VEBALİ üzerinedir. böyle birşey para ile ölçülemez..
  Cevapla
 • teoman oraloglu 8 yıl önce Şikayet Et
  haç işareti. şayet sendekinde yahut iddia edilen gerçek incilde HAÇ işareti varsa , o incilin gerçek olma ihtimali sıfırdır. insanların yaptığı uydurmalardır. isa A.S. in haç ile işi olmaz.işin sırrı burada. bu bir nasihattir.
  Cevapla
 • MESUT SERİN 8 yıl önce Şikayet Et
  youtube da müslüman olan genç papazın. videosu var,tahrif edilmiş incildeki çakmalıkları anlamak için çok öğretici.bence izleyin.
  Cevapla
 • mehmet ay 8 yıl önce Şikayet Et
  güvenim kalmadı. geçenlerde ankarada hatırı sayılır bir üniversitemizin prf. çıkmış evrime inandığını ve var olduğunu söylemişti. bir prof düşünün ki evrime inanacak ve ona neden inanıyorsunuz denildiğinde saçma sapan şeyler öne sürecek ve bu döngü nasıl var oldu bu kainat denildiğinde buna tesadüf diyecek. değerli profesorlerimizde var ama böylelerine güven kalmadı artık. bu arada elinde fotokopisi olan zat gidip 4 milyon dolara versin yada elinde varken nerede yayınladı? bir çalışması varmıydı ? bu çalışma neden bugüne denk geldi? anlayacağınız asıl bunların düşüncesi sahte
  Cevapla
 • ahmet 8 yıl önce Şikayet Et
  HOCA SÜRYANİ HERHALDE İŞİ KIYMETE BİNDİRDİ. Anlaşılan hoca süryani..işi kıymete bindirmeye başladı....
  Cevapla
 • nadirkelleci 8 yıl önce Şikayet Et
  TABİ TABİ, vatikandakiler çok sağlam doğru sanki. sağlam incil görmek istemeyen hristiyanlar iznik konsülü ile zaten pek çoğunu imha ettiler, böyle dinmi olur..
  Cevapla
 • Göktuglu Alaybeyi 8 yıl önce Şikayet Et
  Karbon testi Denen bir şey var!. Karbon testi yapılmadan 1500 yıllık deniyorsa zaten hata.Ama yok şoyle olmazdı boyle olmazdı, hocanın dedikleri de kesin delil değil gibime geliyor.
  Cevapla