TÜM YORUMLAR

Öğretmenlere yeni mesai ücreti
Öğretmenlere yeni mesai ücreti
EĞİTİM
09 Ekim 2012, 08:41
Öğretmenlere yeni mesai ücreti
''Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar'' Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
YORUMLAR 12
 • kartal tibet 7 yıl önce Şikayet Et
  devamı 2 . yine söylüyorum eğer tatili, maaşı, az çalışması ilginizi bu kadar çekiyor ise ve geç kalmamışsanız okullardan birinde mutlaka yer vardır. durup durup öğretmene tatiliniz çok az çalışıp çok para alıyorsunuz demeyin artık. farklı yaklaşım olarak imamda toplamda 2 saat çalışıyor ama öğretmen kadar maaş alıyor. millet vekilide 2 senede süper emekli oluyor. holding sahiplerinin mal varlıkları ile ödedikleri vergiyi oranlayın birde memurun asgari ücretlinin kazandığı ile verdiği vergiyi oranlayın hangisi daha çok çıkacak? bunlar neden düzeltilmiyor? ilk yorumumda yazdığım gibi her işyerinde işini düzgün yapmayan çalışanlar vardır mutlaka. 700000 çalışanın olduğu kurumda böylesi çok kişi gözükür çünkü nerede ise milyon olmuş eğitimde çalışan sayısı. çalıştığınız okulda gördüğünüz 3-5 öğretmen olamayan yüzünden yazdıklarınız tüm öğretmenlerin sırtına yükleniyor.
  Cevapla
 • kartal tibet 7 yıl önce Şikayet Et
  devamı. asgari ücretlilerin ve diğer çalışanların maaşlarının az olduğunu her durumda yazıyorum. fakat az almalarının sebebi memurların asgari ücretliden fazla alması değildir. bunu sende biliyorsun. ki asgari ücretliler kamu sektöründe çalışmıyorlar. az aldıklarından şikayetçi olarak memurları suçlayan şükredin ne zammı isteyip duruyorsunuzdan başka birşey bilmeyenler özel sektörde çalışan kişiler. asgari ücret belirleme komisyonlarında kimlerin bulunduğunu herkes biliyor. bu komisyonun başında da hükümet yetkilileri bulunuyor. asgari ücretliler bu konudaki şikayetlerini komisyondaki sendika, hükümet, işveren yetkililerine ileteceklerine memurun her zam isteyişinde memura etmedik laf bırakmamaktadır. peki neden büyük büyük holdinglerin milyon dolarlık vergi borçları af edilirken asgari ücretliye %2- %3 memura %4 zam veriliyor sence? sorunun cevabı tartışmak istediğin konudur.
  Cevapla
 • kartal tibet 7 yıl önce Şikayet Et
  ali kocabaş. lisede öğretmensen ve branşın resim müzikse girersin 2 günde çünkü ortaokullarda günde 8 saat ders yok (3*4 ile seçmeli dersler ile var ama maaş karşılığına sayılmıyor şimdilik) ayrıca 15 değil 20 saat oldu mecburi ders saati. diğer branşların hiçbiri için iki günde okul bitmez. herkesin bildiği gibi öğretmenin çalışma saati budur ve maaşıda budur. bunu ALLAHa şükür bugüne kadar sizin gibi düşünenler belirlemiyor yoksa bizden para istersiniz. çoğu kez yazdığım gibi ne kadar çalıştığınız önemli değildir. mantık açısından bakarsanız elmasda topraktan çıkar kömürde (hatta ikiside aynı atomlardan oluşur) ama birinin tonuna 250tl verirsiniz birinin gramına fiyatını bilemiyorum. sizlerin mantığınız ile elmasın kömür fiyatına alıcı bulması gerekir. bunu tüm dünyaya kabul ettirdiğiniz gün öğretmenler için her türlü hakaret etme hakkınız olur.
  Cevapla
 • ali kocabaş 7 yıl önce Şikayet Et
  sayın kartal tibet isimli yorumcu. gelin insaflı olun. ben ali kocabaş. yazımın neresinde öğretmenler haftada sadece 5.5 gün çalışıyor sonucunu çıkaracak bir yaklaşım var. ben sadece öğretmen kardeşlerim eğer ek ders almazlarsa haftalık 15 saat karşılığı bu günkü maaşlarını alıyorlar dedim. bir günde ful 8 saat derse giren bir öğretmen varsayalım ikici günde 7 saat derse girdi. 8+7=15 eder. bak iki gün tam dolmadan maaş karşılığı girdikleri ders bitti. şimdi haftanın geri kalan günlerinde dersinin olmadığını yani ek ders talep etmediklerini varsayalım; geriye tam üç hafta içi iki hafta sonu 5 günden fazla zaman kaldı. ancak ek ders almak öğretmenlerimizin hakkıdır. ve alıyorlar. bence zorunlu ders saatlariyle oranlandığında diğer devlet memurlarından az maaş aldıkları falan yok. ben tamamen bunları demeye çalıştım. ancak siz anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız.gelin bütün çalışanların maaşlarının düşüklüğünü konuşalım.
  Cevapla
 • kartal tibet 7 yıl önce Şikayet Et
  biz az alıyoruz diye yakınanlar öğretmenin senden fazla para kazandığından dıolayı az almıyorsun sana o layık görüldüğü için az maaş alıyorsun. artık çekememezlik, kıskançlık huylarından vazgeçin. öğretmenin maaşı bu. çalışma saatleride belli. çok istiyorsanız hiçbirşey için geç değil. girin sınava öğretmen olun. neden üzüyorsunuz ki kendinizi. ali kocabaş şu an hangi meslekle uğraşıyorsun bilmiyoruz ama eminim o meslekte herkes işini dört dörtlük yapıyor değil mi? az çalışma kısmı için üst satırlara müracaat et lütfen. çalışma saatlerimizi kıskanıyor isen dön gel öğretmen ol. neden bıraktın bu kadar hoşuna giden çalışma saatleri olan bir işi ki? bilgilendirsen hani herkesi 5.5 gün yattığımızı salladığın gibi.
  Cevapla
 • abdullah unlu 7 yıl önce Şikayet Et
  haber bumu. bende bir şey var zannettim haberin tamamı bu mu? haftalık ders saat sayısı genel lise ve ilköğretimlerde 30 dan 38 e çıktı idarecilere bir saat bile yok asıl haber bu. anadolu liseleri 35 saatken 25 ek ders alıyordu. bizde 38 saate 20 ekders. üstelik ikili eğitim yapıyoruz. elinsaf adalet bu mu
  Cevapla
 • ali kocabaş 7 yıl önce Şikayet Et
  öğretmenlik ülke için çok önemli ancak.... geçici bir süre ücretli öğretmenlik yaptım. gördümki öğrenci sünger gibi neyi verirsen onu emiyor. ancak ahlak ve maneviyat öncelikli eğitim sistemi olmadığı için öğretmenlerimiz genelde maaş ve para meraklısı gibi. gerçi herkes sever parayı ancak hizmet anlayışı ikinci olana düşmemeli. dinimiz, milletimiz ve vatanımız için en gerçekçi bir tarzda faydalı olabilecek insan yetiştirme azmi çok önemli. eğer hala aldığı ücretten yakınan öğretmenlerimiz varsa bence hemen istifa etmeliler. yerlerini şu anki ücrete razı ancak hizmeti öncelikleyen öğretmenlere bırakmalılar...zaten haftada 15 saat ders karşılığı maaş alıyorlar. eğer ek ders almamış olsa bir öğretmen haftada toplam 1.5 (bir buçuk) gün çalışıyor ve 5.5 (beş buçuk) gün yatıyor. yaz tatili ve sömestri (15) tatilde cabası. artık ülkenin bunları bilmesi lazım.
  Cevapla
 • alperfatih sılam 7 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH için ihmale gelmez. 3 sene sonraki tatilleri not eden öğretmenlerimizi aman ihmal etmeyelim çok azimliler çalışmak için eğitim için deliriyorlar doktorlar gibi basladılar evde eğitime ek derslerinide verelim zaten çok çalışıyorlar gece gündüz bayram seyran çalışanlar ALLAH rızası için çalışıyor nasıl olsa
  Cevapla
 • emin 7 yıl önce Şikayet Et
  çok önemli.... çok önemli bi haber... duyanda öğretmen maaşlarını astronotla aynı sanacak... bide manşetten verilmiş haber... böyle haberlerle öğretmenlik mesleği yıpratılıyor... öğretmenler eşit işe eşit ücret olayını unutmadı... hele memura zam sıkıntıya sokar derken subaylara %20 zammı hiç unutmadı...
  Cevapla
 • muzeyyen basak 7 yıl önce Şikayet Et
  gerçekten 1300 tl emekli maaşı alıyor ve beğenmiyorsan ey öğretmen emeklisi. sen bu ülkenin vatandaşın dertlerini hiç bilmiyorsun demektir.
  Cevapla
 • Ali EMİNOĞLU 7 yıl önce Şikayet Et
  dı dı dı. öğretmene müjde bu mu? yorum yapamıyorum. bilmeyen de zannedecek ki öğretmenler yaşadı.
  Cevapla
 • ahmet 7 yıl önce Şikayet Et
  sevgili bakanım. biz öğretmenlerin emekliliğinde alacağı ücretler çalışırken aldığımızın yarısı birazda bunu çözüm bulun 1300 tl emeklı maaşı nedir böyle olursa kimse emekli olmaazzz,
  Cevapla