TÜM YORUMLAR

Erdoğan: Beyaz ekmeği sofralardan kaldıracağız
Erdoğan: Beyaz ekmeği sofralardan kaldıracağız
İç Politika
17 Ocak 2013, 11:57
Erdoğan: Beyaz ekmeği sofralardan kaldıracağız
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'nın açılışında konuştu. Türkiye'deki ekmek israfının boyutlarını açıklayan Erdoğan, "Beyaz ekmeği sofralarımızdan kaldıracağız" dedi.
YORUMLAR 13
 • mert kara 9 yıl önce Şikayet Et
  diyetisyenler de ekmek yemeyin diyor.... bilmiyor ki gariban ekmekle karnını doyuruyor... o israf alt gelirlide zaten olmaz....
  Cevapla
 • Yavuz Selim 9 yıl önce Şikayet Et
  terör hakkında eleştiri getiren arkadaşlara. terörle mücadelede birimler arası koordinasyonun oluşturulması sizin eseriniz değil, profesyonel askerin organize edilmesi sizin işiniz değil, para kaynağı olan esrar-eroin ve kaçak sigara ile mücadele sizin eseriniz değil, terör mağdurlarına getirilen iyileştirmeler sizin eseriniz değil, görev yapan askerlerin özlük hakları ile ilgili iyileştirmeler sizin eseriniz değil, korunaklı ve modern sınır karakolları sizin eseriniz değil, terör örgütünü yıpratan uluslararası ilişkiler sizin eseriniz değil, dağdan inmeye teşvik eden yumuşak söylem sizin eseriniz değil, suriye sınırının güvenli hale getirilmesi için yapılan çalışmalar sizin eseriniz değil, doğuda insanların daha iyi şartlarda yaşamaları için yapılan yatırımlar sizin eseriniz değil,..... yaptığınız tek icraatınız var o da milleti bu eserleri yapmak zorunda bırakmanız.
  Cevapla
 • mehmet yazıcı 9 yıl önce Şikayet Et
  israf haramdır haram. israf haramdır haram çöpe dökme aşını kurtaramazsın sonra sıkıntıdan başını israf etmek günahtır kulağa olsun küpe turistlik otellerde yemekler gider çöpe dünyada birçok insan yemeğe aş bulamaz bu kadar israfçılar gerçek insan olamaz hele inanan insan yemek çöpe atamaz komşusu aç yatarken kendisi tok yatamaz israf eden insanın boşa gider emeği tabağına doldurmuş beş kişilik yemeği yiyeceği bir tabak ama o çok görecek bu kadar israfçılar nasıl hesap verecek bu kadar israflarla dünya nere gidiyor yaradan ALLAHımız israfı men ediyor çok israf edenlerden mevlam alır rahmeti gördüğü o manzara üzdü yazan mehmeti
  Cevapla
 • murat 9 yıl önce Şikayet Et
  bide şu. hay maşALLAH herşeyi kaldırdınız birde şu teröristleri ve imralıyı kaldırsanızda millet oh be hizmet bu dese.
  Cevapla
 • samet elmas 9 yıl önce Şikayet Et
  ninelerimiz ve beyaz ekmek. başbakanın yaptığı hizmetleri sevmekle birlikte bazen gereksiz şeylerede karıştığını görüyoruz. neymiş dedelerimiz ninelerimiz beyaz ekmek mi yiyormuş.bizim dedelerimiz ninelerimiz halk ekmekten ekmekte almıyorlardı. kendi evlerinde yapıyorlardı. halk ekmek tesislerinive satış yerlerini de kapatın o zaman... beyaz ekmek çabuk bayatlıyor diye savaş açıncaya kadar hepsi hamburger ekmeği boyutuna getirin.alırken ona göre alınır,israf oranı düşer. 5 ekmek boyutunda trabzon ekmeği alan bir aile ile hamburger boyunda ekmek alan bir ailenin israfı arasında da fark var...israf sorunu "ekmeğin beyaz olmasından değil ki, boyutundan"
  Cevapla
 • Sabit Kal 9 yıl önce Şikayet Et
  beyaz ekmek bayatlastikca yenmiyor, ama kepekli tam ekmek, bayatlastikca daha lezzetli, daha güzel kokulu oluyor. ınsanlarimiza yeniden nefis kokan tam tahil ürünü ekmegi sevdirmeliyiz. hem seker hastaliklarina yakalanmalarini, hem obezite olmalarini, hem israftan kacinmalarini önler. cok gec kuruyan ekmek (mesela ben bir hafta durdugu halde kurumayan ekmek yiyorum ve icinde hic bir katki maddesi yok). kaldikca daha lezzetli olan bu ekmekler, hem doyurucu, hem sekeri, hem israfi önleyicidir. hic bir besin degeri olmayan beyaz ekmek hem gözü, hem burnu, hemde beyni yaniltici özelligi var ve vücuda gecici bir tokluk hissi veriyor sadece
  Cevapla
 • Sarcan 9 yıl önce Şikayet Et
  ekmek denilince aklıma geldi. iki üç gün önce ekmeğe domuz bulaştırıldığı haberleri vardı.... haberlerde sık sık çıkıyor. yenilen içilen kullanılan birçok şeye domuz bulaştırılıyormuş. lütfen milletin yediğine, içtiğine, giydiğine domuz bulaştırılmasın artık memlekette. idarecilerimiz aynı ekmeği yemiyorlar mı acaba?
  Cevapla
 • muharrem yıldız 9 yıl önce Şikayet Et
  rizeli diyorki. dünya bir lider gördü birde bizim açık körler görseler.
  Cevapla
 • Sır Keskin 9 yıl önce Şikayet Et
  efendimiz as. beyaz un yememiştir.. tam buğday unu yemek sünnettir. efendimiz as. önüne gelen beyaz unu beğenmeyip göndermiştir. hem beyaz ekmek çabuk bozulur; 2 gün dayanmaz. kepekli ekmek çok dayanır. vitamin ve lif yönünden çok zengindir. bir beyaz ekmekle bazen doymazsınız ama bir-iki dilim tam buğday ekmeği insanı doyurur. son derece stratejik bir adım. inşALLAH hızla hayata geçirilir.
  Cevapla
 • sanane 9 yıl önce Şikayet Et
  millet aç,ekmek israfını önlemek için otelleri kontol edin. asıl ekmek israfı otellerde ve diğer işletmelerde, artı birçok israflarda otellerde yapılmaktadır. halkın israfı otellerin yanında hiç kalır. çözüm istiyosan denetleyeceksin. konuşmakla olmaz.
  Cevapla
 • şenol gönül 9 yıl önce Şikayet Et
  beyaz ekmeğin neresi israf?. beyaz ekmek yemekle nasıl müsrif oluyoruz anlamadım. ben yerine göre beyaz ekmeği de kepekli ekmeğide yerim ve severim.
  Cevapla
 • Enis Kaplan 9 yıl önce Şikayet Et
  cok dogru söylüyor basbakanimiz. bu yüzden seni cok seviyoruz sayin basbakanim
  Cevapla
 • METİN AKARSU 9 yıl önce Şikayet Et
  sonuna kadar destek. başbakanımız; bu konuda hepimiz üzerine düşen görevi bireysel olarak yapmalıyız diyor, konunun sonuna kadar destekçisi olmalıyız, ben canı gönülden destekliyorum. bayatlamış ekmekleri bir çok yerde kullanabiliriz hanımlarımızı bilinçlendirmeliyiz.
  Cevapla