TÜM YORUMLAR

Ermenistan'ın vahşeti Hocalı Katliamı 21 yaşında
Ermenistan'ın vahşeti Hocalı Katliamı 21 yaşında
Tarih ve Fikir
26 Şubat 2013, 09:02
Ermenistan'ın vahşeti Hocalı Katliamı 21 yaşında
Tarih 1992'nin 26 Şubat'ını gösterdiğinde Azerbaycan Hocalı büyük bir vahşet yaşadı. Ermenistan güçlerinin kadın-çocuk, yaşlı-genç demeden 613 sivili katletmesi hala dün gibi akıllarda... Peki üzerinden 21 yıl geçen bu katliamın asıl nedeni ne? Vahşetin perde arkasında kim var? Ermenistan bu katliamda sadece maşa vazifesi mi gördü?
YORUMLAR 16
 • Aziz AKBIYIK 8 yıl önce Şikayet Et
  Büyük Türkiye Güçlü Türkiye. 1992 de bütün bunlar olurken Büyük Türkiye Cumhuriyeti orada katledilen gardaşları için ne yapabildi, hiçbirşey. Bulgarlar kardeşlerimizi 1984 den 1989 a kadar ayaklarının altında ezerken neredeydi. Sırplar 1991 den 1995 e kadar Boşnak kardeşlerimizi katlederken ne yapabildik. Adi Çinliler yıllardır Uygur Türklerini katlediyorlar, Saddam Hüseyin günahsız kürtleri katlettiğinde Cumhurbaşkanımız Kürt asıllı idi o ne yaptı veya yapabildi. Bugün Beşar Esed de aynı şekilde kardeşlerimizi yok ediyor uçağımızı düşürüyor öyle bakıyoruz manzaraya.
  Cevapla
 • ALİ BAKIRTAŞ 8 yıl önce Şikayet Et
  Nasıl bir devletiz.... benim en çok zoruma giden olay,o zamanın iktidarı (DYP-SHP) neden bu olaylar karşısında kılını bile kıpırdatmadı.bırakınız müdahele etmeyi tek bir kınama bile yapılamamış...bizim öz kardeşlerimiz orada eziyetlerle canları giderken nasıl rahat edipde uyumuşlar,yazıklar olsun !
  Cevapla
 • nur dülger 8 yıl önce Şikayet Et
  ya aklıma takıldı. şu çocuğun derisini yüzen ermeni cani kendi kitabında itiraf etmiş yaptıklarını.herkes bunu konuşuyorda ,bunu uluslararası mahkemelere taşıyacak ne kadar mümkünse o kadar bu gaddarla uğraşacak kimse yokmu?bu çocuğu duyduktan sonra böyle eli uzun tecrübeli bir avukat olmayı ne kadar isterdim
  Cevapla
 • ibrahim yildiz 8 yıl önce Şikayet Et
  hınzıra diyoruz çık bahçeden çıkmıyor, ozaman biz çıkarmasını biliriz.. beklenen gün mutlaka bir gün gelecek. o çocuklara bebelere yapılan işkenceler bir bir sorulacak. zira ermeniler düşmanlıkta haddi aştılar.
  Cevapla
 • hayri ibbiği 8 yıl önce Şikayet Et
  hepimiz ermeniyiz diye haykıranlara küpe olsun bu haber. hani bir zamanlar hepimiz ermeniyiz sloganıyla bizde ki bir takım aklı güdükler sokaklara dökülmüştü ya onlara diyorum ki, ermenilerin elinde fırsat olsa Türk milletini bir kaşık suda boğarlar onun için akıllı olalım.Ve bu katliamın hesabı mutlaka sorulmalı diyorum
  Cevapla
 • kaos77 8 yıl önce Şikayet Et
  bugün azerbaycanda anma etkinlikleri var. ama türkiyeden kimse yok en azından davutoğlunun orada bir görünmesi lazım değilmiydi, cumhurbaşkanının gitmese bile internet sitesinden ölenlere rahmet........... diye bir mesaj yayınlaması gerekmiyormuydu. devlet geleneği bunu gerektirir ama bizim bilmediğimiz devletin bildiği işin içinde başka hesaplar olsa gerek.
  Cevapla
 • mustafa 8 yıl önce Şikayet Et
  azeriler. paraları çok,ordularını güçlendirip karabağı alsınlar,başka yolu yok.Türkiye ye de güvenmesinler..Türkiye nin dış politikasına güvenilmez..hele bu hükümet..
  Cevapla
 • mevladostu 8 yıl önce Şikayet Et
  Aynı Görüş farklı İsim. Yahudi İsrail Devleti ilk kurulduğu zaman Filistin, Mısır Ve Lübnan köylerine Çeteler halinde saldırırdı. Bebek ve Kadın demeden siviller katledilip Evler ve Camiler Ateşe verilirdi. Ermenilerde Aynı İlk kurulduğu zamanlarda Siviller katledilip Evler ve Camiler Ateşe verilirdi. Ve İkiside Sözde Devletler. Ama şuda bi gerçek Zulüm ile kurulan Zulüm ile biterler. Bunlarda Zulüm görerek yıkılır devletleri.
  Cevapla
 • MURAT KARAMAN 8 yıl önce Şikayet Et
  Hocalının intikamını almayan... yöneticiler yanlış yoldalardır..Eğer yeryüzünde oradaki görüntülerden hoşnut olan var ise ve bu toprak üzerinde ise o kişler onlarla hesaplaşma zamanı ykındır bunu da bilsinler..
  Cevapla
 • Barış BayBars 8 yıl önce Şikayet Et
  Metin yazar. Nedense Tarihin En Kötü aktörü hep KÜRT ler olmuş. Bu senin tarihinin yanlış yazılmasından kaynaklanıyor olabilirmi ?
  Cevapla
 • benazir kandemir muhcu 8 yıl önce Şikayet Et
  allahım bir daha böyle acılar yaşatma. ne olur kadınlarımıza çocuklarımıza erkeklerimize ne olur bir daha böyle acıları reva görenlere fırsat verme... nasıl dayanır buna can sabah haberlerde dinledim o doktoru,nasıl o çocuğun derisini yüzmmüşler.. derisi yüzülen insan kaç dakika yaşar diye deney yapıyormuş insanlık dışı bu yaratık..utanmaz ve diyor ki kitabında atalarımızın %1 dahi olsa intikamını almanın gururu içindeyim...
  Cevapla
 • Metin Yazar 8 yıl önce Şikayet Et
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. İtirazım Pontus, Ermeni, Rum kökenlilere değil, Türk-İslam düşmanı namert ve nursuz kripto Pontuslulara, kripto Ermenilere, kripto Rumlara. Karadeniz'deki kripto Pontuslular, İçanadolu'daki kripto Rumlar, Doğuanadolu'daki kripto Ermeniler sayıca çok az oldukları için belli olaylar dolayısıyla bir araya gelerek, "Hepimiz ....... " sloganları eşliğinde kalabalık bir görüntü vermeye çalışıyorlar. Bunların her fırsatta "Hepimiz Ermeniyiz, hepimiz Pontusluyuz, Hepimiz Asuriyiz, hepimiz Kürdüz, hepimiz Rumuz..." diye bağıra bağıra sloganlar atmaları, ama bir kerecik olsun "Hepimiz Türküz, hepimiz Azerbaycanlıyız, hepimiz Mehmetçiğimiz... " diyememelerinin sebebi bunların Türk-İslam düşmanı olmalardır. Bunlar Türk ve İslam dendiğinde tüyleri ayağa kalkan kripto millliyetçileridir.
  Cevapla
 • Metin Yazar 8 yıl önce Şikayet Et
  Uşaklara kıydılar.. Muhasırəyə alınan şeherde qalmış taqriben 2500 nəfər xocali sakini Agdam rayonunun merkezine çatmaq(ulaşmak) ümidi ile şeheri terk etdi. Amma bir günün içinde yer üzundən silinən şeheri terk eden 2500 Xocali sakinindən 613-u düşmən güllesine(kurşununa) tuş gelib (rastlayıp-hedef olup-) qətliamin qurbanı oldu. Bu soyqırım neticesinde 63-ü uşaq, 106-si qadın, 70-i qoca ve qarı olmaqla - 613 nefer Xocalı sakini qətlə yetirildi, 8 aile tamamile məhv edildi, 25 uşak her iki valideynini, 130 uşaq valideynlərindən birini itirdi. Düşmən gülləsinə tüş gəlib yaralanan 487 nəfərdən 76-si uşaq idi. 1275 xocali sakini əsir, 150 xocali sakini itkin( yitik-kayıp) düşdü.
  Cevapla
 • Metin Yazar 8 yıl önce Şikayet Et
  Aydın ihaneti nereden kaynaklanıyor. 1.5 milyon Ermeni'nin katledildiği yalandır. Tehcir sırasında yolda hastalıktan ve soğuktan dolayı ölenlerin olduğu doğru. Kürt çetelerinin Ermeni tehcir kafilelerine ve Ermeni köylerine yaptıkları baskınlarda Ermeni erkeklerinin öldürüldüğü doğru ama 1.5 milyon rakamı çok fazla abartılı. Kürt çeteleri binlerce sivil Ermeniyi i öldürdüler ama kızlara ve gelinlere dokunmadılar, el koydukları paralarla ve ziynet eşyalarıyla birlikte o kızları ve gelinleri de kaldırdılar ve onları kuma tuttular. Küçük erkek çocuklarını da maraba ve hizmetçi olarak kullanmak amacıyla götürdüler. BDP'li Ahmet Türk geçenlerde Ermeniler'den özür dilerken aslında haklıydı. Ermeni gelinlerin çocukları dillerini olmasa da soylarını bir şekilde (tıpkı yahudiler gibi) devam ettirdiler. Kürt çeteleri tarafından kaçırılan Ermeni çocukları büyüdüklerinde maraba da olsalar asıllarını ve kinlerini unutmadılar.
  Cevapla
 • Ahmet Gül 8 yıl önce Şikayet Et
  bunları önce, içimizdeki ermenileşmiş türklere anlatalım .!. azda değiller yani.!
  Cevapla