Batman

Batman Ahmet Çınar için twitter'ı salladı

07:01 14 Ocak 2020 2 Yorum Var
Batman Ahmet Çınar için twitter'ı salladı

Dünyada ender görülen NCL2 (beyincik erimesi) pençesinde 5 yaşındaki Ahmet Çınar Abay için Batmanlıların twitter’da başlattığı kampanya, büyük yankı uyandırdı.

Dünyada ender görülen NCL2 (beyincik erimesi) pençesinde 5 yaşındaki Ahmet Çınar Abay için Batmanlıların twitter’da başlattığı kampanya, büyük yankı uyandırdı. Binlerce sosyalmedya kullanıcısı Cumartesi günü 19.30’da ‘ahmeteumutolalım’ hastagı ile twit attı. 

Yaklaşık 170 bin twitin atılığı kampanyada Batman, ülke gündemi sıralamasında ilk sırada yer aldı. Batmanlı Matematik öğretmeni İhsan Abay’ın büyük oğlu Emircan da aynı hastalık nedeniyle yatalak duruma düşmüştü. İhsan Abay’ın ikinci oğlu Ahmet Çınar için başlatılan yardım kampanyasına sosyal medyadan birçok siyasetçi, bürokrat, işadamı, sanatçı ve binlerce yurttaş destek mesajında bulundu.

Ahmet Çınar için açılan hastag, twitler kısa sürede twitterda ilk sıraya çıktı. Ahmet tedavisi için 3 Milyon TL’lik tedavi masraflarına ihtiyaç duyuluyor. Twitterdaki kampanya ile Ahmet sesi ülke gündeminin yanı sıra Dünya sıralamasında da ilk sıralarda yer aldı.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • Murat 2 ay önce Şikayet Et
  Allah sizden de razı olsun ,buhaberi yapıp bu desteklere neden oluyorsunuz.
  Cevapla
 • ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  el ele verelim ahmedi kurtaralım
  Cevapla
 • ilknur 2 ay önce Şikayet Et
  Arkadaslar el ele verelim ahmet'i kurtaralim savaba gireresiniz
  İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.