Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

İzmir haberleri Türkiye sandık başında - 16 Nisan 2017

İzmir sondakika haberleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, anayasa değişikliği için yapılan halk oylaması için Urla'da sandık başına gitti. - 16 Nisan 2017, 15:39

Kaynak: AA / Eklenme: 16 Nisan 2017, 15:39 / Güncellenme: 16 Nisan 2017, 15:39

Eşi Türkegül Kocaoğlu ile 80. Yıl Gazi İlkokuluna gelen Kocaoğlu, 1002 nolu sandıkta oy kullandı.

Okul bahçesinde gazetecilere açıklama yapan Kocaoğlu, Türkiye'nin 3,5 yıldır siyasetle yatıp kalktığını, halk oylaması sonrası artık ekonomi, üretim ve kalkınmanın konuşulmasını temenni ettiğini belirtti.

Kocaoğlu, "Yarın yine 80 milyon, kardeş olarak sandıktan ne çıkarsa çıksın yolumuza devam edeceğiz. Yarından itibaren artık ekonomiyi, üretimi konuşmak, ülkenin, kentlerin kalkınmasını konuşmak bizim hep beraber birinci görevimiz olmalıdır. Bunun için yarından itibaren hep birlikte çalışmamız gerekmektedir, başka türlü üzerimizdeki kara bulutları bertaraf etmemizin çaresi yoktur." diye konuştu.


Kaynak : AA

Yorum Yaz

Uluslararası Ege Adaları Sempozyumu

Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, "Bugün Türkiye Cumhuriyeti devletinin belki çok meselesi var. Güneydoğu meselesi, Musul, Kerkük diyoruz. PKK, PYD diyoruz. Suriye, Halep diyoruz ama bunun yanında eş zamanlı olarak bizi çok yakından ilgilendiren, en az bunlar kadar ortada olan temel bir mesele adalar." dedi.

"Maden Güvenlik Kurumunun kazaların önlenmesinde faydası olacak"

AHMET BAYRAM - Türkiye Madenciler Derneği Başkanı Atılgan Sökmen, kurulması planlanan Maden Güvenlik Kurumunun madencilik sektöründe iş sağlığı ve güvenliğine ciddi katkısı olacağını belirterek, "Biz bu kurumu destekliyoruz. 300 kişilik bir müfettişler ordusuyla iyi eğitilmiş, madenciliği bilen bir ekiple bu iş takip edilecek. Kazaların önüne geçilmesi noktasında ciddi faydaları olacak." dedi.