Son Haberler

Rektör Sabuncuoğlu, mazbatasını aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Abdullah Gül Üniversitesi’ne (AGÜ) yeniden rektör olarak atanan Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, yeni dönem rektörlük mazbatasını aldı.

Manisa Ticaret Borsası

Manisa Ticaret Borsasında çekirdeksiz kuru üzümün kilogramı 3,35-4 liradan satıldı.

Halk oylamasına doğru

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, halk oylaması çalışmalarına devam etti.

Halk oylamasına doğru

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, "Bu sistem hızlı kalkınmamıza izin vermiyor. Bu sistem Türkiye'ye 1950'den beri çok zaman kaybettirdi." dedi.

53. Kütüphaneler Haftası

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde bir lisede 53. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye edildi.

FETÖ'nün Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin iddianame

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında dönemin Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç ile rektör yardımcıları Prof. Dr. Aytekin Sır, Prof. Dr. Sabri Eyigün ve Prof. Dr. Aslan Bilici hakkında, "silahlı terör örgütü yöneticiliği yapmak" suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adana'daki FETÖ/PDY davası

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında kapatılan Kanuni Üniversitesinin genel sekreteri Mahmut Açıl ile Burç Okullarında öğretmenlik yapan Uğur Dündar Bakan'ın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Aydın'daki FETÖ/PDY operasyonu

Aydın'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklanan Uğur Soğutma Makineleri AŞ'nin ortaklarından Zeynel Abidin ve kardeşi Muhammed Celali Takmaklı tahliye edildi.

Müftülük heyeti Vali Aktaş'ı ziyaret etti

Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, üç ayların başlangıcı sayılan Regaip Kandili dolayısıyla müftü yardımcıları ve ilçe müftülerinden oluşan heyetle Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'ı ziyaret etti.

AK Parti'nin Edirne mitingi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, tek parti iktidarlarında kazanılanların koalisyonlarda yok olduğunu belirterek, "Yazık, günah. Bu ülkenin geleceğini karartmaya kimsenin hakkı yok. Cumhurbaşkanı, başbakan arasında kriz oldu. Bedelini kim ödüyor? Millet ödüyor. Hakkımız var mı millete bedel ödetmeye? Onun için cumhurbaşkanı seçilemedi, ekonomik kriz, siyasi kriz... İşte bu halk oylaması, bütün bu krizleri ortadan kaldırıyor." dedi.