Şanlıurfa

Binlerce bal arısı iş yerlerini bastı

14:35 26 Nisan 2024 3 Yorum Var
Binlerce bal arısı iş yerlerini bastı

Şanlıurfa Ceylanpınar'da binlerce bal arıları, sanayideki iş yerlerini bastı.

Edinilen bilgiye göre olay, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki Küçük Sanayi Sitesinde yaşandı. İş yerinde çalışan esnaf gökyüzünde bulut şeklinde bir karartı gördü. Yaklaşan karartıya dikkatlice bakan esnaf, binlerce bal arısının kendilerine doğru geldiğini fark etti. İlk şoku atlatan esnaf, dışarı kaçarak arı sokmalarına karşı kendilerini korumaya çalıştı.

Arıları uzaklaştırmak için her yolu denediler

Sanayi esnafı, iş yerlerini istila eden arılardan kurtulmak için her yolu denedi. İlk önce ateş yakıp duman yaparak arıları uzaklaştırmaya çalışan esnaf, bunu başaramayınca bu defa hava tabancasıyla arılara müdahale etti. İş yerlerine hava sıkan esnaf, arıların dışarı kaçmasını sağlamaya çalıştı. Bunun da işe yaramadığını gören esnaf, bu defa tazyikli su ile arıları uzaklaştırmaya çalıştı. Yaklaşık 2 saat mücadele eden esnaf, sonunda arılardan kurtulmayı başardı.Geçen yıl da aynı olay yaşandı

Geçen yıl da aynı şekilde arıların baskınına uğradıklarını söyleyen sanayi esnafı Halil Ölmezler, “İş yerinde çalışırken aniden bulut şeklinde arıların geldiğini gördük. Neye uğradığımızı şaşırdık. Ondan sonra kendi imkanlarımızla, onlara da zarar vermemek için hafif bir duman yaptık. Bizi de rahatsız ettiler çünkü burada iş yapamaz olduk. Aynı şekilde geçen yıl da bunu yaşadık. Nereden geliyorlar, ne şekilde geliyorlar bilmiyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Yalçın 1 ay önce Şikayet Et
  Bir arıcıya haber verin saçma sapan uygulamalar ile arılara zarar vermeyin
  Cevapla
 • Muhammet 1 ay önce Şikayet Et
  Keske orda olsaydim bir koloni ari dahibi olurdum arkadas yanlis yapmis
  Cevapla
 • Eyüp 1 ay önce Şikayet Et
  Biz bize gelsinler diye 50 takla atıyoruz adamlar ateş ediyor :-))) Arıcılıkta ona oğul denir. Kendilerine yeni yuva arıyorlar. Uysaldırlar. Sokmazlar. Genelde öbek halinde geçici olarak bir yere konarlar. Böyle durumda arıcılıkla uğraşan birine haber verin. Kovana alsın, siz de hayır duası alın :-)))
  Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.