Adana

Vicdanları sızlatan sözler! "Anne sen bu kadar kötü müsün!"

09:47 07 Ekim 2019 8 Yorum Var
Vicdanları sızlatan sözler! "Anne sen bu kadar kötü müsün!"

Adana’da 5 yıl önce eşini ve iki çocuğunu terk eden annenin çocukları, babaanneye vekalet verilmediği için okula gidemiyor. Küçük oğlu Emrah Ağırman ise okula gitmeyi çok istediğini belirterek, "Anne sen bu kadar kötü müsün, sen bizi bırakıp gittin seni sevmiyorum" diye konuştu.

Şehriban T. (32) ile tamirci Cumali Ağırman (37) bundan 11 yıl önce evlendi. Bu evlilikten çiftin Kadriye (9) ve Emrah (8) ismini verdikleri iki çocukları oldu. Ancak 5 yıl önce anne Şehriban T. eşini ve iki çocuğunu terk etti. Çocuklara babaanne Kadriye Ağırman (56) bakmaya başladı. Boşanma davasında ise mahkeme velayeti anneye verdi. Bu nedenle çocukların adresi annesinin yaşadığı Tokat'ta görünüyor. Çocukların ise okuma yaşadığı geldiğinde Adana'da oturan babaanne onları mahallesindeki okula götürdü ancak adresleri Tokat gözüktüğü için okula alınmadılar. Bu nedenle babaanne çocukların annesini arayarak "Çocukların velayeti sende olduğu için okula gidemiyor. Sen bana vekalet ver ben de bu çocukları bizim burada göstereyim okula gitsinler" dedi. Ancak aradan 3 yıl geçmesine rağmen anne ne çocukları gelip aldı ne de vekalet verip çocukların okula gitmesini sağladı. Şimdi biri 3. sınıfta diğeri de 2. sınıfta olması gerekirken onlar annesinin vekalet inadı yüzünden okula hiç başlayamadılar.

Babaanne Ağırman yaptığı açıklamada, "Çocukların annesi bırakıp gitti 5 buçuk yıldır ben bakıyorum. Çocukların annesi vekaleti de vermedi bana, aynı zamanda maddi anlamda sıkıntım var bu yüzden okula yollayamıyorum. Okula başvuru yaptım ama vekaleti getirin kayıtlarını yapalım diyorlar. Gelinimle telefonda görüştüm 'mahkeme olsun ben gelip vekalet vereceğim' dedi ama mahkeme günü geldiğinde gelmedi" diye konuştu. Ağırman kendisinin de okumadığını bu nedenle çok zorluk çektiğine dikkat çekerek şunları kaydetti:

"Mesela çarşıya çıkamıyorum, dolmuşa binemiyorum hep sıkıntı çekiyorum o yüzden çocukları okutmak istiyorum. Ben çocukları yanımda istiyorum yani yurtta okusun derlerse kabul etmem. Anneleri bir ara istedi ben de çocuklara sordum 'gidecek misiniz' diye ama istemediler."

Kız çocuğu Kadriye Ağırman ise, "Annem vekaleti vermediği için okula gidemiyoruz. Ninem bizi okutmak için küpesini sattı ama vekalet istedikleri için okula gidemiyoruz. Annemi kaç defa aradık konuştuk ama vekalet vermiyor yani okula gitmemizi istemiyor. Ben 9 yaşındayım şu an okusaydım 3’üncü sınıfta olurdum. Okuyup doktor olmak istiyorum. Mahalleden arkadaşlarımı okula giderken görüyorum ve çok üzülüyorum. Okuma bilmediğim için bir yere giderken zorlanıyorum. Anneme buradan söylüyorum 'neden vekaletimizi vermiyorsun o kadar kötü bir insan mısın'" dedi.

Emrah Ağırman ise okula gitmeyi çok istediğini belirterek, "Ama annem vekaleti vermiyor. Okumamız için para gerekiyordu nenem de küpesini sattı ama annem vekalet vermediği için gidemedik. Okuyup polis olmak istiyorum. Okula gidemiyorum diye arkadaşlarım bana gülüyorlar. Anneme buradan söylüyorum, 'vekaleti vermediğin için okula gidemiyorum arkadaşlarım bana gülüyor. Sen bu kadar kötü müsün bize bakmadın kaçıp gittin ben seni hiç sevmiyorum'" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise çocukların adresinin Adana olmadığını ayrıca velayetinin annelerinde olduğunu, onun izni olmadan başka bir adrese kayıt yapılamayacağını bildirdi.

YORUMLAR

8 Yorum Var
 • Volkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Yasa yasaya karşı böyle bir durum olmaz bencil bir annenın suçu çoçuklardam çıkmaz buna çözüm bulunması gerekli yetkililerin konuyla alakalı olmaları gerekli boş oturmak yok vebal var hesap var ölüm ceza var kul hakkı kul
  Cevapla
 • Zehra 1 yıl önce Şikayet Et
  Okula gitmek için neden anneden vekaletname alınıyorki aile ve sosyal politikalar bakanlığı niçin el atmıyor okumak hiç kimsenin insiyatifine bırakılmamalıdır çocuğunu okutmayan ebeveynlere ağır yaptırımlar uglanmalıdır .
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Anneyi suçlamiyorum çünkü içlerinde neler yaşadıklar ne oldu ne bitti bilmiyorum....ben bu sistemi suçluyorum yaaa herşeyi torpil olan bu düzende bu çocuklar nasıl 3 yıldır okula gidememiş ... hiç mi dinlemediler hâllerini görmediler bu çocukların üzüldüm hemde çok keşke bu haberi okumasaydim :'(
  Cevapla
 • Ercan 1 yıl önce Şikayet Et
  Devletin memurları ne iş yapıyor anca maaşı hüplet gariban cahil kalsın
  Cevapla
 • anne 1 yıl önce Şikayet Et
  birde anneyi dinlemek lazım, ne yaşadı.. neden vermiyor..
  Cevapla
 • Bir anne 1 yıl önce Şikayet Et
  Neler yaşadı bilemeyiz ama hangi sebep çocuklarını görmemeye,koklamamaya manidir? Ben de anneyim kendim büyütüyorum cocuklarimi kimseye de emanet edemem
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.