Adana

Elektrik akımına kapılan küçük Furkan, yardım bekliyor

11:52 07 Nisan 2021 12 Yorum Var
Elektrik akımına kapılan küçük Furkan, yardım bekliyor

Elektrik teline takılan uçurtmasını, kurtarmaya çalışırken akıma kapılıp 2 kolu dirsek altından, 1 bacağı ise diz üstünden kesilen Furkan yardım bekliyor

Adana'da yüksek gerilim hattının tellerine takılan uçurtmasını, alüminyum çubukla kurtarmaya çalışırken elektrik akımına kapılıp 2 kolu dirsek altından, 1 bacağı ise diz üstünden kesilen Furkan Dal (14), 1 milyon 60 bin TL maliyeti olan protez için yardım istedi. Dal, "Ellerime kavuşmak istiyorum. Yardım gelene kadar bekleyeceğim’’ dedi.

Merkez Seyhan ilçesi Akkapı Mahallesi’nde 7 Şubat günü arkadaşının evlerinin damında oyun oynayan Furkan Dal’ın uçurtması, mahalle arasından geçen yüksek gerilim hattına takıldı. Uçurtmayı almak için kendi evlerinin damına çıkan Dal, yerde bulduğu alüminyum demiri tellere uzatınca elektrik akımına kapıldı. Arkadaşının yardım çağrıları üzerine Dal’ın kuzeni, ayağıyla tekme atarak akımdan kurtardı. Yere yığılan Dal, çağrılan ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalenin ardından Dal’ın 2 kolu dirsek altından, 1 bacağı ise diz üstünden kesildi. Tedavinin ardından protez kol ve bacak arayışına giren aile, 1 milyon 60 bin TL masrafla karşılaştı.

‘ELLERİME KAVUŞMAK İSTİYORUM’

Furkan Dal, daha önce de uçurtmasının tellere takıldığını, ancak ilk kez böyle bir şey yaptığını anlattı. Tek istediğinin yürümek olduğunu kaydeden Dal, "Arkadaşlarımla beraber yürümek istiyorum. Ellerime kavuşmak istiyorum. Devletimizden yardım istiyorum. Yardım gelene kadar bekleyeceğim" dedi.

'BABASINI DA TRAFİK KAZASINDA KAYBETMİŞ'

Furkan'ın ev kadını annesi Züleya Dal (50), eşi Velit Dal'ı 2009 yılında trafik kazasında kaybettiğini ve 7 çocuğuyla akrabaları sayesinde geçindiklerini belirterek, protezlerin karşılanması için devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden yardım istedi. Oğlunun ellerine ve bacağına kavuşmasını istediğini söyleyen Dal, ‘’Bizim gücümüz protezleri almaya yetmiyor" diye konuştu.

'YARDIM BEKLİYORUZ'

Furkan Dal’ın amcası Alaaddin Dal (48) ise hayırseverlere seslenerek, "Furkan 14 yaşında bir çocuk. Protezlerin maliyeti 1 milyon 60 bin lira tutuyor. Umudumuz devletimize ve hayırseverlerin yapacağı yardıma bağlı. Protez alacak durumumuz yok. Devletimizden ve hayırseverlerden bu çocuğu hayata kazandırmak için yardım bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

12 Yorum Var
 • BIRI 2 hafta önce Şikayet Et
  devletımız yardımcı olur inşallah.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • osman 2 hafta önce Şikayet Et
  yüksek gerilim hatının çok yüksekten geçmesi lazım öyle iki katlı evden ulaşamaz olmalı ,Aile nin dava açması lazım ,
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Cafer 2 hafta önce Şikayet Et
  Olan ana ve babaya olmuş çocuğun hayatı kararmış ana fotoğrafta görülüyor sanki yıkılmış yazık olmuş aileye keşke bir hesap numarasıda yazsalardı milletimiz fedakardır elinden gelen yardımı yaparlar Allah bu çaresiz aileye yardım etsin.
  Cevapla
 • Bozkır 2 hafta önce Şikayet Et
  Hesap numarası
  Cevapla
 • Sefer BEKİÇBOĞA 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah ım sen yardımlarını esirgeme bu aileye ve bunun gibi ihtiyacı olan ailelere sen yardım et yarabbi. İllaki bir hayır sever ve DEVLETİMİZ el atacaktır diye ümit ediyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.