Adana

Bakanın hediyesi 40’tı 80 oldu

09:43 14 Mayıs 2021 1 Yorum Var
Bakanın hediyesi 40’tı 80 oldu

Çalınan koyunlarının acısını devletin desteğiyle unutan Ayşe Teyze'nin 40 koyunu 80'e çıktı.

Adana’da çalınan 40 koyununun yerine devlet tarafından 40 koyun hediye edilen Ayşe Akgül, "Devlet sayesinde Ramazan Bayramı’nda yüzüm güldü. 40 koyun 80 koyuna çıktı. Bunlar olmasaydı ben ayakta zor dururdum, yıkılırdım. Bu sene yüzümüz gülerek bir bayram geçiriyoruz" dedi.  

50 KOYUNU ÇALINMIŞTI

Geçimini küçükbaş hayvancılıktan sağlayan 61 yaşındaki Ayşe Akgül’ün 50 koyunu 7 Kasım 2019 tarihinde gece 03.00 sıralarında çalındı. Sabah saatlerinde koyunları ahırda göremeyen Akgül, 4 kilometre uzaklıkta 10 koyunu buldu ve durumu polise bildirdi. Polis ekipleriyse bölgede güvenlik kamerası olmadığı için hırsızları bulamadı.

AYŞE TEYZE’NİN YÜZÜ GÜLDÜ

İhlas Haber Ajansı’nın haberinin ardından harekete geçen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ayşe Akgül’ün mağduriyetinin giderilmesi için aynı gün gerekli talimatları verdi ve Akgül’e 40 koyun hediye edildi. Gözyaşları dinen Ayşe Akgül, hediye edilen koyunlardan sonra tekrardan geçimini sağlamaya başladı ve aradan geçen 1 buçuk yılda sürüsünü 40 koyundan 80 koyuna çıkarttı.

“ÖNCE ALLAH SONRA DEVLETİMİZ”

Ayşe Akgül, devlet sayesinde Ramazan Bayramı’nda yüzünün güldüğünü söyleyerek, “Devletimizden Allah razı olsun. Önce Allah sonra devletimiz. 50 koyunum çalındı ve 40 koyun verdiler. Çok sağ olsunlar. Bu sene yüzümüz gülerek bir bayram geçiriyoruz. Bunlara gece-gündüz gözümüz gibi bakıyoruz. Kendimize bakmıyoruz, koyunlara bakıyoruz” diye konuştu.

AYŞE TEYZE HIRSIZLARA SESLENDİ

Tekrardan koyununu çalan hırsızlara seslenen Akgül, “O hırsızlar eğer vicdan azabı çekiyorlarsa benim o koyunlarımı ya da parasını getirsinler. Benim hiçbir gelirim yok. Bir taraftan güvencem yok. Bunlar olmasaydı ben ayakta zor dururdum, yıkılırdım” dedi.

“YEM SIKINTIM VAR”

Yem almak için sürüsündeki 1-2 koyunu satmaya kıyamadığını söyleyen Ayşe Akgül, “Onlara bakmayı çok istiyorum. Gece gündüz başlarında bekliyorum. Yem sıkıntım var. İçinden bir iki tanesini satıp yem almak istiyorum ama kıyamıyorum. Bir tanesi ölse benim ciğerim sızlıyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Hmd 6 ay önce Şikayet Et
    Rabbim razı olsun devletimizden ama her şeyi devletten beklememek lazım yem için gerekirse zekat İçin satmak lazım giderleri karşılamak için teyzeciğim
    Cevapla İlk beğenen sen ol
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.