Adana

Görünce inanamadılar! Türkiye'de ilk kez yakalandı

15:39 30 Aralık 2022 2 Yorum Var
Görünce inanamadılar! Türkiye'de ilk kez yakalandı

Adana Yumurtalık'ta, balıkçıların ağlarına tam 274 kilo ağırlığında 'Blue Marlin' balığı takıldı.Yumurtalık ilçesi Haylazlı Mahallesi açıklarında balıkçıların ağına, 4,5 metre boyunda ve 274 kilo ağırlığında balık takıldı. Balığı tekneye çeken balıkçılar, traktörle barınağa çıkardı. Barınakta bir süre sergilenen balığı inceleyen Su Ürünleri Mühendisi Vahap Kavlak, balığın kılıç balığı familyasından 'Blue Marlin' olduğunu belirterek, "Balığı görünce çok heyecanlandık. Müthiş kıymetli bir balık. Türkiye'de 'Blue Marlin' ilk kez yakalanmış oldu. Sularımızda bugüne dek görülmüş bir tür değil. Bu balığın büyük ihtimalle Süveyş Kanalı'ndan sularımıza girmiş olduğunu tahmin ediyorum. Yerel balıkçıların ağlarına takılmış, balık limanda traktör römorkuna yüklenince bana haber verdiler. Balığı gördüğümde ve incelediğimde şaşkınlığımı gizleyemedim. Bizim sularımızda ender görülebilecek bir tür. Türkiye'de ve şehrimizde yakalanmış olması bizim için ayrı bir mutluluk" ifadelerini kullandı.

Limanda sergilenen balığı birçok kişi cep telefonuyla görüntüleyip selfi çekti. Blue Marlin bir tüccara satılıp İskenderun'a gönderildi.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • 9 köyden kovulan 2 ay önce Şikayet Et
  amca kayığını yeniler artık...
  Cevapla
 • Murat55 2 ay önce Şikayet Et
  öyle deme denizden babam çıksa yerim,,,:::)
  Cevapla
 • İSMAİL 2 ay önce Şikayet Et
  Geldiğine geleceğine pişman ettiniz balığı
  Cevapla
 • Gazi 2 ay önce Şikayet Et
  Tutmak guzel,bundan uretim yaparak aynı cinsten balıkları uretmek çoğaltmak gibi dusunce olması dogru bir davranis olurdu.
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.