Adıyaman

Türk Kızılayından depremzedelere sıcak çorba

09:43 25 Nisan 2018
Türk Kızılayından depremzedelere sıcak çorba

Geceyi AFAD tarafından kurulan çadırlarda geçiren vatandaşlara ve ilçede görevli kamu personeline, Türk Kızılayı tarafından erken saatlerde çorba, su ve çay ikramı yapıldı.

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremin ardından, depremzedelere ve kamu personeline Türk Kızılayı tarafından çorba, çay ve su ikram edildi.

Samsat ilçesi ile bazı köylerde etkili olan 5,1 büyüklüğündeki depremin ardından, AFAD ve Türk Kızılayı başta olmak üzere birçok yardım kuruluşu, vatandaşların yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Türk Kızılayı Samsat Ekip Başkanı İsmail Yağcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekip olarak depremi duydukları anda hızlıca bölgeye hareket ettiklerini söyledi.

Türk Kızılayının her zaman mağdurun yanında olduğunu hatırlatan Yağıcı, şöyle konuştu:

"Depremin ilk anından itibaren bölge halkına ve burada görevli kamu personeline çorba, meyve suyu, bisküvi, su gibi temel ihtiyaçları dağıttık. Şu anda mobil mutfağımız geldi, günde ortalama 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtacağız. Tabii köylerde mağdur olan vatandaşlarımız var, onlara da sıcak yemek ulaştıracağız."


YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.