Adıyaman

'Tapusu bende' deyip öyle bir şey yaptı ki!

12:07 02 Ocak 2020 -3 Yorum Var
'Tapusu bende' deyip öyle bir şey yaptı ki!

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaşayan bir vatandaş kendi arazisinin içinden geçen kara yolunu ulaşıma kapattı.

Olay, Adıyaman Gölbaşı ilçesi Kurugeçit Mahallesi 125. Sokak'ta meydana geldi. Abdullah Tatlı isimli vatandaş evinin önünden geçen yolu trafiğe kapattı. Yolun 60 metrelik bölümünün Abdullah Tatlı’nın tapulu arazisinde kaldığı tapu kayıtlarıyla ortaya çıkınca vatandaş yolu çit ile kapattı.

Yolun kapatılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri ise durumu polis ve zabıta ekiplerine bildirdi. Olay adli makamlara sevk edildi ancak yolun 60 metrelik bölümünün tapu kaydı olmasından dolayı Cumhuriyet Savcılığı tarafından takipsizlik kararı verildi. Yaklaşık 10 evin ulaşımı engellenirken, mahalle sakinleri ulaşımlarını tarladan sağlamak zorunda kaldı.

Arazi sahibi Abdullah Tatlı, tapulu arazisine yol yapıldığını ve burayı kapattığını belirterek, komşularının şikayeti sonrası kendisinin haklı olduğunun adli makamlar tarafından belirtildiğini ve yolu açmayacağını dile getirdi. Mahalle sakinleri, arazi sahibine yolu açması için para teklif ettiklerini ancak yine de yolu açmadığını ve mağdur olduklarını dile getirdi.

Zihinsel engelli oğlunun sık sık havale geçirdiğini ve hastaneye gitmek zorunda olduğunu belirten Mehmet Çatalkaya isimli mahalle sakini, ”Benim oğlum zihinsel engelli, hastalansa ambulans çağıracağım, ambulansa yol yok. Yarın bu çocuğun başına bir şey gelirse, ambulans gelemezse bunun hesabını ben kime soracağım” diye konuştu.
Ayşe Çatalkaya ise "Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere yetkililere sesleniyorum. Bu yolumuzu açtırsınlar. Tarlaların içerisinden çocuklarımız okula gidiyor. Benim engelli çocuğum var” dedi.

YORUMLAR

-3 Yorum Var
 • Siirtli 8 ay önce Şikayet Et
  He arkadaş c.başkanının başka işi yok gelip yolunuzu halletsin!
  Cevapla
 • ecdas 8 ay önce Şikayet Et
  devlet parasını verip satın alacak... başka çare yok...istimlak etse istimlak parası verir...ama velevki devlet üzerine çullanir vergi dairesi güzel bir araştırma yapsan 99% birşey bulur :)
  Cevapla
 • Yücel 8 ay önce Şikayet Et
  Arazı senin üzerine tapulu kabul ettik . Yalniz bahsedildiği gibi o engelli çocuğun başına birşey gelirse bu da o adamın ayıbıdır . Dünya mali dünyada kalır . 60 metre için insanları sıkıntıya sokmanın ne anlamı var . Insanoğlu bütün malın mülkün sahibinin Allah olduğunu ne çabuk unutur oldu...
  Cevapla
 • Avukat 8 ay önce Şikayet Et
  Senin malının üzerimden bişey gecirse böyle düşünmezsin hakkı olana hakını vereceksin adam bagış yapsın ozaman millet kulansındiye
 • ohh 8 ay önce Şikayet Et
  Adam hakli ,yetkililer çare bulsun. Yok öyle işine gelmedigi yerde zor kullanip araziyi istimlak etmeye, Anlamadigim konu vatandaşlar neden arsa sahibini sucluyor
  Cevapla
 • uygurlu 8 ay önce Şikayet Et
  bildiğim kadarıyla bu evlerin tek çıkışı buysa kapatılamaz velev ki kendi arsası olsun. avukat arkadaşlar yanlışsam düzeltsin. yargıtay kararı olarak okudum.
  Cevapla
 • Avukat 8 ay önce Şikayet Et
  Yanliş biliyorsun, Tapulu arsayi kafana göre yol yapamazsin ,devlet dahi olsa. Yaparsa muz cumhuriyetinden farkimiz kalmaz
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.