Afyonkarahisar

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi'nin ardından

10:50 27 Haziran 2018
Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi'nin ardından

Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şehitoğlu, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri sonuçlarının ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Şehitoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, seçimlerin Türk demokrasisini güçlü kılacak bir anlayışla gerçekleştirildiğini belirtti.

Seçimlerin büyük bir olgunlukla huzur içinde geçmiş olmasının ülke için ve tüm dünya toplumları için büyük bir kazanç olarak düşünülmesi gerektiğini kaydeden Şehitoğlu, şöyle devam etti:

"Bu seçimlerle ilk defa ve çoğu ileri demokrasi ülkelerinde bile eşine zor rastlanır yüzde 88 dolayında bir katılımla, doğrudan halk tarafından seçilmiş olan ilk Cumhurbaşkanımızı tebrik ediyoruz. Türkiye’nin siyasal olarak büyük bir dönüşüm içinde olacağını beklediğimiz bir döneme başladık. Yapısal ve siyasal reformalar ard arda gelecektir. Artık merkezi bürokrasinin engellerinin ortadan kalkacağı ve ülkenin kalkınmasında çok daha hızlı kararların alınacağı yeni Türkiye'nin yatırım, istihdam ve ekonomik kalkınmada biz sanayici ve iş adamlarına çok kuvvetli bir destek olacağından hiç kuşkumuz yoktur. Afyonkarahisar'da seçilen 6 milletvekilimizin de eş değer azim ve çalışma hırsıyla memleketimize hizmet için çaba sarfedeceğine inancımız tamdır. Başka Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere eski ve yeni seçilen tüm milletvekillerimize başarılarla dolu bir dönem diliyoruz."

Şehitoğlu, "Yeni Türkiye’nin hızla oluşması için huzur ve dayanışma içerisinde ortak akıl ve tüm paydaşların bir araya gelip ülke refahı için çalışacağı bir ortamın oluştuğu inancındayız. Afyonkarahisar Sanayici ve İş Adamları Derneği üyelerimiz, yönetim kurulu ve şahsım adına, 2023, 2053, 2071 Türkiye'si hedeflerine ve ufuk çizgisine yaklaştıracak ve taşıyacak her adım için ülkemizin ve ilimizin tüm bireyleriyle, tüm kuruluşlarıyla, kurumlarıyla birlikte yürüyeceğimizi ifade etmek isterim." ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.