Ağrı

Doğubayazıt'ta Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin okul açılışı

17:42 11 Kasım 2015
Doğubayazıt'ta Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin okul açılışı

Şarkıcı Gülben Ergen'in başkanı olduğu derneğin öncülüğünde yaptırılan 2 derslikli anaokulu açıldı

Şarkıcı Gülben Ergen'in başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin öncülüğünde, hayırsever aile tarafından yaptırılan anaokulu, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde törenle hizmete sunuldu.

Vali Musa Işın, 14 Nisan İlkokulu bahçesindeki 2 derslikli Ali Erdinç Adakoğlu Anaokulunun açılışında, derneğe öncülük eden Gülben Ergen'i kutladığını söyledi.

Binanın yapımında emeği geçen Adakoğlu ailesine teşekkür eden Işın, "Çocuklarımız burada güzel bir eğitim alsın. Bu çocuklar küçükken güldükleri gibi büyürken de gülsün. Amacımız insanları yaşatmaktır" dedi.

Işın, çocukları, kendileri ve ülkenin geleceği açısından en güzel şekilde yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

- "Derneğin 30. anaokulunu açıyoruz" 

Gülben Ergen de çocukların, anaokulunda hak ettiği eğitimi alacağını dile getirdi.

Çocukların ülkeye layık, aydınlık zihniyetle kendilerini geliştireceğini belirten Ergen, "Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin 30. anaokulunu bugün açıyoruz. Her şeye rağmen buradayız" diye konuştu.

Adakoğlu ailesini tebrik eden Ergen, şunları kaydetti:

"Adanalı bir aile olmasına rağmen onlara 'Ne olur Ağrı'ya gidelim, Ağrı ve Doğubayazıt'ı unutmayalım' dedim. Bu güzel aile, bize inandı ve okulumuz burada açıldı. Büyük bir istekle, onur ve gururla buradayız. Burada vazifesini yapan jandarmanın, polisin, güvenliğin yorulmadığı günler yakında olsun. Onlar da yorulmasın ve tedirgin olmasınlar. Ülkemizde hep birlikte huzur içinde yaşayalım. Bütün emek verenlere ve çalışanlara çok teşekkür ederim."

Daha sonra Vali Işın, Ergen'e plaket verdi. Işın ve Ergen, daha sonra 100 öğrencinin eğitim alacağı okulu gezdi.

Öte yandan, tarihi İshak Paşa Sarayı'nı ziyaret eden Ergen, çevrede nöbet tutan askerlerle sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.