Ağrı

Regaip Kandili

09:13 23 Mart 2018
Regaip Kandili

İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Ağrı'nın Doğubayazıt Belediyesince, ilçede görev yapan öğretmenler, usta öğreticiler ve din görevlilerine Regaip Kandili dolayısıyla iftar yemeği verildi.

İlçedeki bir restoranda verilen yemekte konuşan Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ulaş Akhan, öğretmenler ve din görevlilerinin çok kutsal bir mesleği icra ettiklerini söyledi.

Öğretmen ve din görevlilerinin çok zor bir coğrafyada görev yaptıklarını anımsatan Kaymakam Akhan, "Hakikaten zor bir coğrafyada görev yapıyorsunuz. Terörle mücadelede olsun, ülkenin gelişmişliği, kalkınması olsun, her anlamda ortaya koyduğumuz tüm gayretler ancak ve ancak sizlerin başarısıyla bir anlam kazanabilir. Bu toplumu ayakta tutacaksak, bunlar imamlarımız ve öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır. Bunun başka hiçbir şekilde tedavisi mümkün değil." diye konuştu.

Ülkenin geleceğini öğretmenler ve din görevlilerinin inşa edeceğini belirten Akhan, şöyle konuştu:

"Bu ülkenin geleceğinde en etkili iki meslek grubu var. Biri din görevlileri, diğeri de öğretmenler. Sizler bir ülkenin geleceğini inşa ediyorsunuz. Eğer siz bir insanı yetiştirirseniz o insan bugün bu ülkenin geleceğini kurtarabilir. Gördüğünüz gibi şu an dünyayı sürükleyen liderler var. Bu liderleri yetiştirenler sizlersiniz. Öyle bir lider yetiştirirsiniz ki o kişi bu ülkeyi alır bugün bulunduğu yerden farklı bir noktaya taşır. Ama öyle bir çocuk yetiştirirsiniz ki bu ülkenin başına bela da olabilir. Bu bakımdan hepinizin bu sorumluluk içerisinde hareket etmenizi temenni ediyorum."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.