Ağrı

Doğubayazıt'ın çehresi Millet Parkı ile değişecek

16:13 14 Eylül 2018
Doğubayazıt'ın çehresi Millet Parkı ile değişecek

- "Huzur ve güven ortamının en büyük göstergesi"

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 50 bin metrekare alan üzerinde 4,5 milyon liralık bütçeyle inşa edilen Recep Tayyip Erdoğan Millet Parkı, bölgenin çehresini değiştirerek turizm çıtasını yukarılara taşıyacak.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Ağrı'nın Doğubayazıt Belediyesince, ilçenin tarihi ve kültürel noktalarına ulaşımı sağlayan güzergah üzerinde 4,5 milyon liralık bütçeyle bölgenin en büyük park projelerinden biri hayata geçirildi.

Geçen yıl görevlendirmeyle iş başına geçen belediye ekipleri, 20 yıldır hizmetten yoksun olan ilçeyi temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra park, bahçe, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarıyla estetik bir görünüme kavuşturdu.

Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ulaş Akhan yönetiminde 5 büyük caddeye toplam 5 bin metre uzunluğunda refüj inşa eden belediye ekipleri, hem ilçe merkezi hem de İshak Paşa Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbesi çevresinde 10 binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Park, bahçe çalışmaları kapsamında ise ilçe merkezine 2 büyük çocuk oyun parkı ve bir kültür parkı kazandıran belediye ekipleri, son olarak tarihi İshak Paşa Sarayı yolu üzerinde bulunan 50 bin metrekare alanda, bölgenin çehresini değiştirecek ve turizm potansiyelini artıracak çok önemli bir projeyi hayata geçirdi.

Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini verdiklerini söyledi.

Bir kısmının açılışı gerçekleştirilen Recep Tayyip Erdoğan Millet Parkı'nın, bölgede terörle mücadele sonrasında sağlanan huzur ve güven ortamının en büyük göstergesi olduğuna dikkati çeken Akhan, "Bütün bu yatırımlar başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bölge genelinde terörle mücadelede sürdürdüğü kararlı tutumunun sonrasında bir bir hayata geçiyor. Dolayısıyla Başkanımızın ismini verdiğimiz bu büyük proje, ilçemizde sağlanan huzur ve güven ortamının en büyük göstergesi." ifadelerini kullandı.

Akhan, Recep Tayyip Erdoğan Millet Parkı'nın tamamlandığında bölgenin en büyük park ve mesire alanı olacağına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Dile kolay, 50 bin metrekare bir alandan bahsediyoruz. 4,5 milyon liralık bir bütçeyle ilçemize kazandırdığımız proje, tamamlandığında bünyesinde yer alacak kafe, restoran, yöresel çarşılar, yamaç evleri, konaklar, çocuk oyun parkları, engelli ve yaşlı ulaşım alanları, otopark, şelale, seyir terasları kamelyalar, piknik alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile bölgenin en büyük park ve mesire alanı olacak. 20 yıldır yeşile hasret kalan halkımız, bu devasa parkta gönüllerince spor yapacak, eğlenecek, nefes alacak. Parkımız, ilçenin tarihi ve kültürel noktalarına yakınlığıyla da var olan turizm potansiyelini daha da yukarılara taşıyacak."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.