Ağrı

Çağla Şıkel hakkında suç duyurusu

08:11 10 Ekim 2018 1 Yorum Var
Çağla Şıkel hakkında suç duyurusu

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, televizyon programı sunucusu Çağla Şıkel hakkında "engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı" iddiasıyla Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Doğubayazıt Yaşama Sevinci Engelliler Derneği Başkanı Oktay Topçi, programda, "engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı" iddiasıyla program sunucusu Şıkel hakkında Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesi verdi.

'ENGELLİLERE YÖNELİK ONUR KIRICI KELİMELER'

 

 

Topçi, yaptığı açıklamada, söz konusu televizyon programında Çağla Şıkel'in engellilere yönelik onur kırıcı ve hakaret içerikli kelimeler kullandığını ileri sürdü.

Türkiye'de 8,5 milyona yakın engellinin yaşadığını anımsatan Topçi, engelliler adına şahıs olarak suç duyurusunda bulunduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

'ENGELLİLERDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUZ'

"Kendisi Türkiye'ye mal olmuş birisi. Şimdi biz toplumda engellilerin psikolojisini düzeltmeye çalışırken Çağla hanımın çıkıp da programında engellilere yönelik 'körler, sağırlar birbirini ağırlar' sözlerini kullanması gerçekten bizi çok rahatsız etti. Engellilerin engelini ön plana çıkarmak, bunları kullanmak gerçekten çok yanlış ve rahatsız edici. Biz de kendi yasal hakkımızı kullanarak avukat hanımın yardımıyla dilekçemizi yazıp savcılığa verdik. Kendisinden de tüm Türkiye'nin önünde engellilerden özür dilemesini bekliyoruz."

Avukat Müşerref Merve Gerçekçioğlu da bugün itibarıyla dilekçeyi Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim ederek yetkili makamlara, gereğinin yapılmasını arz ettiklerini belirtti. Topçi'ye destek veren bedensel engelli Paşa Çavlan ise Şıkel'in programında engelliler için söylediği sözleri kendisine yakıştıramadığını söyledi.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • ali 1 yıl önce Şikayet Et
    ben programı izlemedim. hangi makamda bu lafları söyledi onuda bilmiyorum. fakat , körler sağırlar birbirini ağırlar cümlesi bir deyimdir. bir çok anlama gelir. bu deyimde maksat burada kör ve sağırlara laf atmak değildir. o zaman yıllardır televizyonda kellere laf atılıyor demek durumundayız. her bir şeyden mahrum kalan herkes, aaaaaaa bizim başımız kel mi diyor. deyimlerimiz ve atasözlerimizde esas olan ifade ettiği manadır.
    Cevapla
ETİKETLER
Çağla Şikel
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.