Aksaray

Aksaray Üniversitesi 2 bin 602 mezun verdi

10:42 06 Temmuz 2019
Aksaray Üniversitesi 2 bin 602 mezun verdi

ASÜ’de, hafta boyunca süren mezuniyet törenleri tamamlandı. Sevinç, hüzün ve gururun bir arada yaşandığı törenlerde, tüm okullardan toplam 2 bin 602 öğrenci mezun oldu. Bu yıl stadyum ve kapalı salon olmak üzere, iki farklı şekilde kurgulanan mezuniyet törenlerine öğrenciler ve akademisyenlerin yanı sıra, binlerce aile de katıldı.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, mezun olma başarısı göstererek yeni bir hayata başlayan tüm öğrencilere başarılar diledi.

ASÜ’de, hafta boyunca süren mezuniyet törenleri tamamlandı. Sevinç, hüzün ve gururun bir arada yaşandığı törenlerde, tüm okullardan toplam 2 bin 602 öğrenci mezun oldu. Bu yıl stadyum ve kapalı salon olmak üzere, iki farklı şekilde kurgulanan mezuniyet törenlerine öğrenciler ve akademisyenlerin yanı sıra, binlerce aile de katıldı. Saha içerisinde öğrenciler, tribünler ve izleyici koltuklarında ise aileler büyük bir mutluluk yaşadı. ASÜ Rektörü Prof. Şahin, yaptığı konuşmalarda, çocuklarını yalnız bırakmayarak onların mezuniyet törenlerine katılan ailelere, büyük emek ve fedakârlıkları münasebetiyle teşekkür etti. Öğrencilere, yaptıkları işi en iyi şekilde yapma tavsiyesini ileten Şahin, insan olabilmenin en büyük değer olduğunun altını çizdi.

* Törenlerde, üniversiteyi, okullarını ve bölümlerini dereceyle bitiren öğrencilere, il protokolü ve akademisyenler belge ve hediyelerini takdim etti. Dereceye girenler arasında kız öğrencilerin büyük bir farkla ön planda oldukları gözlemlendi.

* Rektör Şahin, açılış töreninde Âşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım” isimli eserini, tüm katılımcıların eşliğinde ve alkışlar arasında söyledi. Vali Ali Mantı da, Rektör Şahin’in jestine, Neşet Ertaş’ın “Zahide” isimli türküsünü seslendirerek karşılık verdi. Son gün etkinliklerinde ise Rektör Şahin, yine Âşık Veysel’e ait “Kara toprak” isimli eseri, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav’la birlikte seslendirdi.

* Bu yıl en çok mezunu, açılış törenine de ev sahipliği yapan Eğitim Fakültesi verdi. Bu fakülteyi Mühendislik ve Fen-Edebiyat Fakülteleri izledi.

* Törenlerde Eğitim Fakültesi mezunları “Öğretmenlik Yemini,” Mühendislik Fakültesi mezunları “Mühendislik Yemini,” Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları “Hemşirelik Yemini” ve Veteriner Fakültesi mezunları da “Veteriner Hekim Yemini” etti.

* Mezuniyet törenlerine katılan il protokolü, Fakülte Dekanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri yaptıkları konuşmalarda, aileleri tebrik ederek, öğrencilere çeşitli tavsiye ve nasihatlerde bulundu.

* İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi töreninde, elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Sevgi Önder isimli öğrenci de unutulmadı. Önder, dualarla anıldı.

* Veteriner Fakültesi, bu yıl ilk mezunlarını verdi.

* Törenlerde en büyük heyecan kep atma esnasında yaşandı. Geri sayımın ardından kep atan öğrenciler, sevinçlerini aileleriyle birlikte, müzik eşliğinde eğlenerek yaşadı.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.