Aksaray

Sokağa çıkarken cüzdanı çalınan kadın gözyaşlarına boğuldu

17:53 10 Mayıs 2020
Sokağa çıkarken cüzdanı çalınan kadın gözyaşlarına boğuldu

Aksaray'da, 65 yaş ve üstü kişilere sokağa çıkma izin verilmesi üzerine alışveriş yapmak için evinden çıkmaya hazırlanan 69 yaşındaki Şemsi Ata, cüzdanının çalındığını fark etti.

Gözyaşlarına hakim olamayan Ata, ''Cüzdanda kaç para olduğunu hatırlamıyorum ama alışveriş için biriktirmiştik. Cüzdanın nasıl çalındığını da bilmiyorum'' dedi. 

Olay, saat 11.00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Eşi muayene için hastaneye giden Şemsi Ata, 65 yaş ve üstü kişileri bugün belirli süre sokağa çıkmalarına izin verilmesi üzerine alışverişe çıkmak istedi. Bunun için evinden çıkmaya hazırlanan Ata, içinde para ve banka kartının olduğu cüzdanının olmadığını fark etti. Eşinin de cüzdanı almadığını öğrenince komşusu yardımıyla polis merkezine gidip, cüzdanının çalındığını bildirdi. 

Cüzdanda ne kadar parasının olduğunu hatırlamadığını belirten Ata, gözyaşları içinde, ''Bugün dışarı çıkmak için iznimiz vardı. Çalınan cüzdanımın içinde banka kartım da vardı. Bende polislere bildirmek için buraya bir komşumla geldim, evden nasıl çalındığını bilmiyorum. Ama cüzdan ortada yok. Eşim de almamış. O parayı alışveriş için biriktirmiştik'' diye konuştu.

Kadınla birlikte evine giden polis, olayla ilgili çalışma başlattı. 

YORUMLAR

ETİKETLER
Aksaray
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.