Aksaray

Vatandaşı bezdiren hırsızı jandarma yakaladı

14:35 20 Nisan 2021
Vatandaşı bezdiren hırsızı jandarma yakaladı

Aksaray'da vatandaşları canından bezdiren hırsız bölgedeki jandarmanın dikkatiyle yakalandı...

Aksaray İli Merkez ilçesine bağlı Gücünkaya, Borucu, Sevinçli, Gençosman ve Gökçe köylerinde farklı tarihlerde meydana gelen faili meçhul “Evden Hırsızlık”, “Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık”, “Kamu Kurum ve Kuruluşundan Hırsızlık” ve “Kişilere ait Mala Zarar Verme” olaylarına yoğunlaşan Jandarmanın müstakil evin avlusunda bulunan depo dikkatinden kaçmadı incelendikten sonra birçok hırsızlık eşyası ele geçirildi vatandaşı bezdiren bir çok hırsızlık olayı aydınlatılmış oldu

VATANDAŞI BEZDİREN HIRSIZ JANDARMANIN DİKKATİ SONUCU YAKALANDI 

Aksaray İli Merkez ilçesine bağlı Gücünkaya, Borucu, Sevinçli, Gençosman ve Gökçe köylerinde farklı tarihlerde meydana gelen faili meçhul “Evden Hırsızlık”, “Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık”, “Kamu Kurum ve Kuruluşundan Hırsızlık” ve “Kişilere ait Mala Zarar Verme” olaylarına yönelik çalışmalar başlatılmıştır.

Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından yapılan araştırma ve haber alma çalışmaları neticesinde; olayları gerçekleştiren şahsın Ş.Ü. isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. Alınan arama kararına istinaden şüpheli Ş.Ü., icra edilen operasyon ile ikametinde yakalanmış, ikamet ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda özel olarak yapılmış sığınakta hırsızlık malı olduğu değerlendirilen malzemeler ele geçirilmiştir.

Operasyon sonucunda; Faili Meçhul kapsamında olan (3) Evden Hırsızlık, (4) Bağ Bahçe ve Tarladan Hırsızlık, (1) Kişilere Ait Mala Zarar Verme ve (1) Kamu Kurum ve Kuruluşlarından Hırsızlık olayı olmak üzere toplam (9) olay aydınlatılmıştır.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, yurtta asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir

 

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.