Aksaray

Vali Aydoğdu’dan Öğretmenler Günü'ne özel jest!

17:34 25 Kasım 2021 1 Yorum Var
Vali Aydoğdu’dan Öğretmenler Günü'ne özel jest!

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vali Aydoğdu, Öğretmenler Günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ı ziyaret ederek pasta kesti. 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla halk oyunları gösterisinin yapılmasıyla sona eren programa Kültür Merkezi'nde devam edildi.

Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğünün sergilediği 24 Kasım salon programında en çok ilgiyi Şehir Ali Er Anadolu Lisesi Müdürünün önderliğinde Öğretmenlerin okuduğu yemin töreni ve  Öğretmenlerden oluşan koronun çok güzel bir lezzet  sunumu  gördü.

BU YIL BİR İLK YAŞANDI

Kültür Merkezi'ndeki program öncesi bu yıl bir ilk yaşandı. Her yıl kutlamalarda çelenk sunumundan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve beraberindekileri Valilik makamına ziyaret gerçekleştirdi. Bu yıl kutlamada Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu bir sürpriz yaparak İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve öğretmenleri müdürlük makamında ziyaret ederek günün anısına pasta kesti. Vali Hamza Aydoğdu’nun ziyaretinden dolayı onurlandırdıklarını ifade ederek söze başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, “24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ziyaret etmek istediğimiz Sayın Valimizin, ‘Öğretmenlerimiz adına bizim sizi ziyaret etmememiz gerekiyor’ sözleri hasebiyle, bizler de Valimizi kurumumuzda ağırlamak için program yaptık. Bizleri onurlandırdıkları için kendilerine müteşekkiriz” şeklinde konuştu.

Yürütülen hizmetler içerisinde eğitimin özel bir yeri olduğunu belirten Vali Aydoğdu, “Bu özel günde öğretmenlerimizin bizleri ziyaret etmesindense biz onları temsilen Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyarete geldik. Burada öğretmenlerimizi temsilen görev başında ve emekli olan öğretmenlerimiz var. Geleceği anlayan, yeniliklere açık, özgüven sahibi, milli ve manevi değerleri benimsemiş bireyler olarak geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimize sevgi, hoşgörü ve sabır dolu fedakârca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kartal’la birlikte pasta keserek beraberindekilere ikram eden Vali Aydoğdu, Milli Eğitim Müdürlüğünün ziyaretinin ardından Aksaray Kültür Merkezinde kutlanacak salon programına katılmak üzere ayrıldı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ADINA 24 BİN FİDAN DİKİLDİ

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Aksaray Belediyesinin öğretmenler adına oluşturduğu 24 Kasım Öğretmenler Hatıra ormanında fidan dikme etkinliğine katıldı. Kireçlik Mevkii’nde Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı alanında düzenlenen etkinliğe Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, İşkur Müdürü Mahmut Akkuş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Protokol üyeleri ile birlikte etkinliğe katılanlar, 24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı’na fidan dikerek can sularını verdiler. Aksaray Belediyesi, Öğretmenler Günü dolayısıyla programa katılan davetlilere fidan dağıttı.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • m kmc 4 gün önce Şikayet Et
    Jest derken?
    Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
aksaray haber
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.