Amasya

Engelli evlatlarına gözü gibi bakıyor! Yardım çağrısı...

10:32 10 Mayıs 2021 5 Yorum Var
Engelli evlatlarına gözü gibi bakıyor! Yardım çağrısı...

Amasyalı 81 yaşındaki fedakar anne Fatma Günay, biri 43, diğeri 55 yaşında olan bedensel ve görme engelli evlatlarını bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan fedakâr anne Fatma Günay, 43 yaşındaki doğuştan görme ve bedensel engelli kızı Sündüs Günay’ın ve 55 yaşındaki bedensel engelli olan ve şeker hastalığı dolayısıyla sonradan görme yetisini kaybeden oğlu Şaban Günay'ın gören gözleri, yürüyen ayakları oluyor.

Tek zorluğu, ilerleyen yaşım, Allah ömür verdikçe hizmetkârlarıyım

Engelli çocukların normal çocuklardan daha çok sevgi ve ilgiye muhtaç olduğunu vurgulayan ve evlat sevgisinin tarifinin mümkün olmadığını aktaran anne Fatma Günay, "İkisinin arasında ömrümü geçiriyorum. Tek zorluğu, ilerleyen yaşım. Allah ömür verdiği müddetçe yavrularımın hizmetindeyim" dedi.

Görme engelli oğlu için yatak istiyor

Evlatlarının her türlü ihtiyaçlarını karşıladığını anlatan Günay, "Onların mutluluğu bana yetiyor, canları sıkılmasın diye kıpı önüne çıkartıyorum, tuvalet ihtiyaçları olduğunda onları sırtımda taşıyorum. Şaban evladım için yetkililerden yatak istiyorum” dedi.

“Annem benim, canım annem”

"Annem içim canımı veririm" diyen 43 yaşındaki bedensel ve görme engelli Sündüs Günay, "Annem benim canım annem, annem için canımı veririm. Allah onu başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.

“Annem bize hayatını adadı”

Annelerinin kendilerine hayatını adadığını ve her türlü ihtiyaçlarını karşıladığını söyleyen Şaban Günay, "Annem bizleri yediriyor, içiliyor, gezdiriyor. Tek isteği annem yaşlandığı için bizleri yatakta rahat çeviremiyor. Onun bize daha rahat bakabilmesi için yetkilerden yatak istiyorum” sözlerini kullandı.

“Ne diyeyim, Fatma Teyze parmak ile gösterilecek bir kadın

81 yaşındaki Fatma Günay’ın parmak ile gösterilecek kadın olduğunu söylen Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şube Başkanı Mehmet Semiz ise "Anneler Günü'nde fedakâr annemiz Fatma teyzeyi ziyaret etmek istedik. Teyzemiz evlatlarının her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Kimi evimizde beş kimi evimizde üç tane engellilerimiz var, annelerimiz tabiri caiz ise bir gardiyan gibi engellilerimizin başlarında gece-gündüz bekliyorlar. Engelli annelerimizin hakkı asla ödenmez” ifadelerini kullandı.

İHA / Seyfullah Uzun

HABER7 GÜNAY AİLESİNE ULAŞTI

Haber7.com Günay ailesine sağlam çocukları Muhammet Günay'ın cep telefonundan ulaştı. Annesiyle beraber yaşadıklarını belirten kardeş, kendisinin gündelik inşaat işlerinde çalıştığını kaydetti. Muhammet Günay kardeşlerinin ikisinin de şeker hastalığından gözlerini kaybettiğini daha önce tedavi ettirmek için girişimlerinin olduğunu ancak bir sonuç alamadığını belirtti. Günay annesinin de çok yaşlandığını engelli kardeşlerine bebek gibi baktığını açıkladı. 

Haber7 / Nusret Odabaş

 

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • asım 1 ay önce Şikayet Et
  Allah sana güç kuvvet versin
  Cevapla
 • SİZDEN BİRİ 1 ay önce Şikayet Et
  “vay be arkadaş” a CEVAP: ALLAH ‘a KÜSMEYİN: ALLAH, ŞAŞMAZ HİKMET, DOĞRULUK ve ADALET SAHİBİDİR. Ne kadar GÜZELDİR onun ADALETİ… AKLIMIZ ERMEZ DAR AÇIDAN BAKARSAK… ZENGİNİN BİR MİLYON TL YARDIMINDAN, FAKİRİN 1 TL’LİK YARDIMI DAHA ÜSTÜNDÜR… Varken değil YOKKEN VERENİN YÜKSEKTİR SEVABI… HASTANIN, MAZLUMUN, FAKİRİN… DUALARI daha üstündür… BİNLERCE YILLIK MUTLULUK, 3 GÜNLÜK DÜNYADA ACILARA SABREDENLERİNDİR. HASTALIK, SIKINTI VE ACILAR, günahlarımızı DÖKER; YOKSA GÜNAHIMIZ, SEVAP ÜSTÜNE SEVAP… “HAYIR GİBİ GÖRÜNENDE ŞER, ŞER GİBİ GÖRÜNENDE HAYIR VARDIR. SİZ BİLMEZSİNİZ…”
  Cevapla
 • Melek 1 ay önce Şikayet Et
  Bu haberi yapan arkadaşlar. Nasıl yardım edeceğiz bu teyzeye. Lütfen bilgi verir misiniz
  Cevapla
 • ismail kaplan 1 ay önce Şikayet Et
  kanal 7 ye ulaş bilgilerini oradan alırsın
 • ....... 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şube Başkanı Mehmet Semiz'i internette ara bulursun.
 • Cafer 1 ay önce Şikayet Et
  Bu hizmeti ancak analar yapar ve karşılıksız neden cennet anaların ayakları altında olduğu bundan bellidir.Hakları hiçbir zaman ödenmez elleri değil ayakları öpülesi dünyanın fedakar ve güzel melekleri.
  Cevapla
 • SEBAT 1 ay önce Şikayet Et
  Ellerinden öperim annemm.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.