Amasya

Gün geçtikçe kötüleşiyor, 3 çocuk annesi kadının yardım çığlığı

11:08 08 Haziran 2021
Gün geçtikçe kötüleşiyor, 3 çocuk annesi kadının yardım çığlığı

Evli ve 3 çocuk annesi Nurhan Polat bir yıl önce iş yerinde yaşadığı bir kaza yüzünden gün geçtikçe gözlerini kaybediyor. Yetkililerden sağlığını kavuşmak için yardım isteyen talihsiz kadın, “Sağlığıma kavuşmak istiyorum” diye seslendi.

Amasya’da kent merkezindeki bir lokantada 6 yıldır bulaşıkçılık yapan 43 yaşındaki Polat, erkenden gittiği iş yerinde fırının kapağını açmasıyla talihsiz kaza yaşadı. Alevler ve buhar gözlerine ısı yoluyla zarar verdi, yanığa yol açtı. Olayın ardından hastaneye başvurup tedavisine başlanmasına rağmen durumu her geçen ay giderek kötüleşti. Doktorların göz damarlarında kuruma olduğunu söylediğini anlatıp psikolojisinin de bozulduğunu belirten Polat, “Gözlerimi kaybediyorum. Yetkililer sesimi duysun. Sağlığıma kavuşmak istiyorum” dedi. 

YARDIMLA YAŞAMA TUTUNUYORLAR

Otelde çalışan kocasının da kendisine baktığı için işsiz kaldığını belirten Polat, “Beş aylık biriken ev kiramızı veremiyoruz. Çok mağduruz. Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istiyorum” diye konuştu. Evinin yemek ve temizlik gibi tüm ihtiyaçlarını üstlenen Bünyamin Polat ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın sağladığı yardımla yaşama tutunmaya çalıştıklarını söyledi. Polat, devlet hastanesi göz polikliniğinden 18 Haziran gününe muayene randevusu aldıklarını ve tek isteğinin eşinin sağlığına kavuşması olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

ETİKETLER
nurhan polat
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.