Ankara

Kağıt toplayıcılara 5 yıldızlı otelde iftar!

07:34 09 Haziran 2018 11 Yorum Var
Kağıt toplayıcılara 5 yıldızlı otelde iftar!

Türk-İş tarafından sokakta kağıt ve atık toplayan yaklaşık 200 kişiye beş yıldızlı otelde iftar verildi. Söğütözü'ndeki beş yıldızlı otelde verilen iftarda konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye'de kağıt ve atık toplayıp geçimini sağlayan yaklaşık 500 bin kişi olduğunu belirtti...

Kağıt toplayıcılarının günde 12 saatten fazla çalıştığını vurgulayan Atalay, "Bu arkadaşlarımız gece boyunca, sabah gün aydınlanana kadar kağıtları ve katı atıkları toplamaya gayret ediyorlar. Bunları toplarken Hepatit-B başta olmak üzere çeşitli virüslere maruz kalıyorlar. Türk-İş olarak sosyal güvencesi olmayan bu arkadaşlarımızın her zaman yanındayız. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu işe birisinin öncülük yapması gerekiyordu ve biz bunu yapıyoruz." diye konuştu.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYORUZ

Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman da dernek olarak iki yıl önce faaliyetlerine başladıklarını aktararak kağıt ve atık toplayıcısı binlerce emekçinin sesi olmak istediklerini söyledi.

Kağıt ve atık toplayıcılarının sosyal güvencesiz ve zor şartlarda çalıştığını ifade eden Karaman, "Biz çalmıyoruz, çırpmıyoruz. Aksine ülke ekonomisine katkılar sunuyoruz." dedi.

Türk-İş'in Keçiören sınırlarındaki kağıt toplayıcılarına yönelik bir proje başlattığını vurgulayan Karaman, Keçiören Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilecek proje kapsamında kağıt toplayıcılarına iş elbisesi dağıtılacağını, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verileceğini ve bu kişilerin sağlık taramasından geçirileceğini kaydetti.

İftara, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Koop-İş Genel Başkan Eyüp Alemdar, Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman ve 200 sokakta kağıt ve atık toplayıcısı katıldı.

Türk-İş tarafından iftara katılan atık toplayıcılarına gıda kolisi verildi.

YORUMLAR

11 Yorum Var
 • Huryeni 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu insanlara devlet belli bir miktar maas vermeli, onlar olmazsa sokaklar kati atik cöplerden gecilmez.Namusuyla alinteri akitarak gecimini saglamaya calisan bu insanlara selam olsun.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Yerli Esnaf 3 yıl önce Şikayet Et
  Kimsesiz Yaşar'ın kimsesizlerine iftar helal olsun. Yalnız şaka maka aynı performansı Eşkiyadanda bekliyoruz. Özellikle filmde gerçek hayat yansımalı bu şekil bir sahne olmalı bence. Hızır Reis ve kimsesiz Yaşar bence böyle bir iftar fidanlıkta kimsesizlere vermeli.
  Cevapla
 • Edirneli 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal hoş olsun. Namusuyla para kazanan en şerefli kardeşlerimiz onlar
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Ya arkadaş beldiýeler bu işe el atmalı bunlara tek tip tulum eldiven vermeli ve adam gibi çek çek araba çok iyi olur bunların başında çeteler var bu çetelerden de kurtarmalı çok çirkin bir manzarada çözülmüş olur........
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Çerkes 3 yıl önce Şikayet Et
  Neden 200 kişi keşke daha fazla olsaydı allah kabul etsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.