Ankara

Kızını öldüren o babanın cezası belli oldu!

08:01 11 Eylül 2020 4 Yorum Var
Kızını öldüren o babanın cezası belli oldu!

Ankara'nın Çubuk ilçesinde internette uygunsuz görüntüleri olduğu gerekçesiyle kızını öldüren baba için istenen ceza belli oldu.

Harun Y., 6 Şubat günü, dershane çıkışında aracıyla aldığı kızı Şeyma Y.'ı, Çubuk Kargın Mahallesi'nde tabancayla vurarak, öldürdü. Polisi arayarak teslim olan baba, sevk edildiği adliyede tutuklandı. Baba Y. hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'alt soydan akrabayı kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle dava açıldı.

ANNE ŞİKAYETÇİ OLMADI

Ankara 33'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamanın bugünkü duruşmasına, Harun Y., bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile bağlandı. Taraf avukatları ile sanık yakınlarının mahkeme salonunda hazır bulunduğu duruşmada, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile Ankara Barosu'nun katılım talebi reddedildi. Mahkeme Başkanı Hasan Şatır'ın sorusu üzerine anne Emine Y., tutuklu kocasından şikayetçi olmadığını söyledi.

Tanık olarak dinlenen ağabey İlhami Y. ise babası ile kız kardeşi arasında hiçbir sorun olmadığını belirterek, "Olay günü kahvaltı yaptıktan sonra Şeyma dershaneye yetişmek için acele bir şekilde masadan kalktı. Bu sırada babam daha önce hiç tanık olmadığım şekilde Şeyma'ya 'Beni öpmeden mi çıkacaksın kızım?' dedi. Şeyma da babamı öptükten sonra evden çıktı. Akşam da bu olay oldu. Babam olaydan üç gün önce şehir dışından gelmişti. Bize karşı davranışlarında bir değişiklik yoktu. Ancak geceleri uyuyamadığını fark etmiştim" dedi.
Ağabey Y., babasının kız kardeşinin internette uygunsuz görüntüleri olduğu yönünde kendilerine bir şey söylemediğini ifade etti.

GÖRÜNTÜLERDEKİ ŞEYMA DEĞİL

Mahkeme Başkanı Şatır, babanın kızı olduğunu iddia ettiği görüntülerdeki kişinin Şeyma Y. olmadığı yönünde bilirkişi raporu olduğunu ifade etti.

Bilirkişi raporu ile ilgili görüşü sorulan sanık avukatı, müvekkilinin bu konuda kendinden emin olduğunu, sanığa internet imkanı sunularak görüntülerin tekrar izletilmesini talep etti.

Davaya katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı ise, talebin reddedilerek sanığın indirimsiz şekilde cezalandırılmasını istedi.

'BANA VERİLECEK CEZA UMRUMDA DEĞİL'

Söz verilen sanık Harun Y. da "Bana ne ceza verecekseniz umurumda değil. Ben zaten kızımın ölümüyle ilgili acı içindeyim istediniz cezayı verin. Sadece görüntülerle ilgili tekrar araştırılma yapılmasını istiyorum" dedi.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Duruşmada, mütalaasını açıklayan savcı, sanığın olay tarihinde 17 yaşında olan kızı Şeyma Y.'a yönelik kasten öldürme suçunu işlediğinin sabit olduğunu bildirerek, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep etti. Duruşma ertelendi.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • muzaffer 1 ay önce Şikayet Et
  Allah (cc) kimseyi bu duruma düşürmesin...Haberi duyduğumda çok üzülmüştüm şimdi de çok üzüldüm...Allah(cc) babaya sabır versin...İnşallah suçsuz yere öldürüldüğü için hükmi şehittir de babasına şefaatçi olur...
  Cevapla
 • akıllıol 1 ay önce Şikayet Et
  benim bidiğim insana şefaat edilir?
 • ramazan 1 ay önce Şikayet Et
  Allahım bizleri de, eşlerimizi de, evlatlarımızı da hayırlı eyle. sana layık kul habibine hayırlı ümmet eyle Amin. Allahümme Amin.
  Cevapla
 • yediemirler 1 ay önce Şikayet Et
  aminnnnnnnnnnnnnnn...
  İlk beğenen sen ol
 • 3. Mahmut 1 ay önce Şikayet Et
  öfke ile kalkan vicdan azabi ile oturur
  Cevapla
 • Salih 1 ay önce Şikayet Et
  Cenabı Allah hiç kimseyi evladıyla imtihan etmesin.
  Cevapla
 • Adnan 1 ay önce Şikayet Et
  Bir baba durup dururken kızına kıyamaz. Artık nasıl bir şey gördüyse canının bir parçasına kıyabildi. Allah yardımcısı olsun..Baba olmak kolay değil, baba olmayanlar haybeden sallamasınlar.
  Cevapla
 • idam 1 ay önce Şikayet Et
  hiçbir durumda kıyamaz bence baba dediğiniz o katil aynaya baksında kendini sorgulasın yaptığı yanlışlara baksın sonrada ben insanmıyım diye kendini sorsun
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.