Ankara

88 bin liralık nafaka borcu bulunan adam 14 yıldır kömürlükte yaşıyor

15:34 16 Ocak 2022 41 Yorum Var
88 bin liralık nafaka borcu bulunan adam 14 yıldır kömürlükte yaşıyor

Ankara’da 10 yıl evli kaldığı eşine 11 yıldır nafaka ödeyen Kemal Şahin iddialara göre, 88 bin liraya ulaşan nafaka borcunu ödemekte zorlandığı için bir binanın kömürlüğünde yaşıyor.

İddiaya göre, Ankara’da bir belediyenin bahçe düzenleme işçisi olarak görev yapan Kamil Şahin, 1998 yılında evlendiği eşinden 2008 yılında, şiddetti geçimsizlik nedeniyle boşandı. 3 yıl süren boşanma davası sonucu Şahin, 2011 yılında aylık ödeyeceği nafaka hariç geçmişe dönük borçlarından dolayı 18 bin lira nafaka ödemeye mahkum edildi. 2011 yılından itibaren 11 yıldır eşine düzenli olarak nafaka ödemeye çalışan Şahin, maddi yetersizlikten dolayı nafakalarını ödemekte güçlük çekmeye başladı. Bu süreçte nafaka borçları biriken Şahin’in toplam nafaka borcu 88 bin liraya ulaştı.

MAAŞININ DÖRTTE BİR KISMINA EL KONULDU

Maddi yetersizliklerinden dolayı nafaka borçlarını uzun süredir ödeyemeyen Şahin, eski eşi tarafından mahkemeye verildi. Üzerine kayıtlı hiçbir eşyası bulunmayan Şahin’in verilen karar neticesinde maaşının dörtte bir kısmına el konulmaya başlandı. Eşinden ayrıldığı 2008 yılından beri bir binanın eve dönüştürdüğü bodrum katında hayatını sürdüren Şahin, yardım çağrısında bulundu.

10 YIL EVLİ KALDIĞI EŞİNE 11 YILDIR NAFAKA ÖDÜYOR

Eşiyle 10 yıl evli kaldığını, boşanalı 15 sene olduğunu ancak 11 yıldır nafaka ödediğini söyleyen Kamil Şahin, “Mahkeme 2008’de boşanmamıza karar verdi. 2011’de nafaka hesabı açıldı. Dava başlayalı 15 yıl oldu. Nafaka bin 155’ten bin 70’e düştü. 10 bin lira maaş alsam da ödeyeceğim para 5 bin lira olacak. Karşı tarafın avukatı beni icraya verdi. Sonra zorla ödemek zorunda kaldım. Kızlarım 18 yaşını geçtikten sonra da nafaka ödemeye devam ettim. Birine 23 diğerine 25 yaşına kadar ödedim. Çocuklarım evlendi şu an torunum var” dedi.

“150 YAŞINA KADAR YAŞASAM BORÇ HİÇ BİTMEYECEK”

Boşandıktan sonra nafaka sürecine dair sıkıntılı günler geçirdiğini belirten Şahin, “Ana param 18 bindi, 88 bin lira oldu. Şu an bu parayı benim maaşımdan kesiyorlar. Faiz üstüne faiz koyuyor, o da tavan yapıyor. Benim borcum bitmiyor. 52 yaşındayım, 150 yaşına kadar yaşasam borç hiç bitmeyecek. Bu durumun nereye kadar devam edeceğini hiç bilmiyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

41 Yorum Var
 • 2735455 5 ay önce Şikayet Et
  allah belasını versin bu düzenin
  Cevapla
 • ilyas 5 ay önce Şikayet Et
  abi sınırdan yurt dışına kaç, beş kuruş verme
  Cevapla
 • ben 5 ay önce Şikayet Et
  Emekli maaşı diyor bankadan diyor icraa diyor kesiliyor diyor aaaah ah
  İlk beğenen sen ol
 • aspnetturkiye.com 5 ay önce Şikayet Et
  adamın maaaşından kesiyorlarmış çaktın köfteyi ?
  İlk beğenen sen ol
 • Abdullah 5 ay önce Şikayet Et
  Rabbim bu ve bunun gibi mağdur kardeşlerimize yardım etsin. Devletimiz bir an önce bu süresiz nafaka konusuna el atmalı. Yoksa çok mağdurlar var.
  Cevapla
 • Tamer 5 ay önce Şikayet Et
  Nafaka ile ilgili acil kanun düzenlenmesi yapilmalı, Magdurum, magdursun, mağduruz,
  Cevapla
 • Ersoy 5 ay önce Şikayet Et
  Karar vericiler verdikleri karardan sonra sen sefil olmuşsun batmışsın ne durumdasın kimin haberi var yeter ki sen düşmeyi gör, Allah herkesin yardımcısı olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.