Antalya

Antalya'daki "bakıcı" cinayeti sanığına müebbet

14:17 08 Mayıs 2018
Antalya'daki "bakıcı" cinayeti sanığına müebbet

Antalya'da, ailesi tarafından kayıp başvurusunda bulunulan çocuk bakıcısı kadını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Efrail Göçer tutuklu bulunduğu Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Mütalaasını açıklayan savcı, sanığın çocuğuna bakıcı bulmak için gazeteye ilan verdiğini, bu yolla Şahika Atabek'in Konya'dan Antalya'ya gelerek sanık Göçer'in çocuğuna bakıcılık yapmaya başladığı belirtti.

Sanığın sahte kimlik kullanıp kendini mühendis olarak tanıttığı kaydedilen mütalaada, bir süre sonra Atabek ile sanık arasında duygusal ilişki yaşandığı ifade edildi.

Mütalaada, Atabek'in yakınlarıyla yaptığı konuşmada sanık ile Almanya'ya gidecekleri yönünde beyanlarının bulunduğu, bu konuşmadan sonra ailesinin Atabek'e ulaşamadığı aktarıldı.

Sanığın alınan ifadesinde ise Atabek'in saçını kuruttuğu sırada elektrik çarpması sonucu öldüğünü, sahte kimlik kullandığı için polise haber vermek yerine cesedi, valize koyarak çöp konteynerine attığını söylediği ifade edildi.

Sanık Göçer, doğrularını söylediğini öne sürerek, tahliyesine karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığa "kasten öldürme"den müebbet hapis cezası verdi.

Konya'daki ailesi tarafından 2005'de kayıp başvurusu yapılan Şahika Atabek'in ölümüyle ilgili gözaltına alınan Efrail Göçer, 8 Nisan 2017'de tutuklanmıştı.

YORUMLAR

ETİKETLER
cinayet
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.