Antalya

Çöpte bulundular! Bakın onları kim annelik yaptı

11:00 13 Mayıs 2018 5 Yorum Var
Çöpte bulundular! Bakın onları kim annelik yaptı

Antalya'nın Kemer ilçesinde çöpte bulunup hayvan bakım evine getirilen 3 kirpi yavrusunu, 'Nazlı' adlı sokak kedisi sahiplendi. Kirpi yavrularının dikenlerinin batmasına aldırış etmeyen kedi, emzirdiği yavruların hayata tutunmasını sağladı.

Kemer'in Çamyuva Mahallesi'nde 10 Mayıs günü bir çöp konteynerinde gözleri henüz açılmamış 3 kirpi yavrusu bulundu. Kemer Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakım Evi'ne getirilen kirpi yavruları, korumaya alındı. Bakım evinde görevli veteriner hekim Mehbare Seda Aytekin, merkezde bulunan ve yavrulama dönemindeki sokak kedilerini kirpi yavrularına süt anne yapmayı denedi.

ACIYA RAĞMEN EMZİRDİ

Aytekin'in tek tek denediği kediler yavru kirpileri reddederken, 'Nazlı' adlı kedi, yavruları kabullendi. Daha önce kendi yavrularını bırakan anne kedi, dikenli yapıları nedeniyle acıya da maruz kalmasına rağmen duruma aldırış etmeden yavru kirpileri emzirerek, hayata tutunmalarını sağladı.

'ÇOK ŞANSLIYIZ'

Mehbare Seda Aytekin, vatandaşın çöpte bulduğu kirpi yavrularını merkeze getirdiğini belirterek, "Biz de mevsim itibariyle süt annemizin çok olduğu dönemde neyse ki karşılaştık bu yavrularla. Kendi annelerimizden denedik, tabi bunlar kediydi. Kirpi yok maalesef süt annemiz. Kedilerimizden birkaçı tabii hiç kolay değil, bir kirpiyi emzirmek. Malum kediler yalamak isterler yavrularını. Dikenleri battığı için birçoğu adapte olamadı. Ama en son 'Nazlı' kızımız sahiplendi. Bu yavruları güzelce emzirmeye başladı. Çok şanslıyız ki; yoksa bizim emzirmemizle kurtulabileceklerini hiç zannetmiyorum" dedi.

'SÜTÜ HALA MEVCUT OLAN BİR ANNEMİZ VARDI'

Nazlı'nın emzirmeyi kestiği kendi yavruları olduğunu aktaran Mehbare Seda Aytekin, "Emzirme dönemi biten kedilerimizi arka bahçemizde barındırmaya devam ediyoruz. Kısırlaştırma operasyonlarını yaptıktan sonra kedi evlerimize salıyoruz. Neyse ki emzirmeyi henüz bitirmiş, ama sütü hala mevcut olan bir annemiz vardı. O da bize yardımcı oldu" diye konuştu.

'KEMER'İN YILDIZ ANNESİ, TABİİ Kİ NAZLI KIZIMIZ OLDU'

Kirpileri mama yer vaziyete gelene kadar bu şekilde beslemeye devam edeceklerini vurgulayan Aytekin, "Barınağımızda kalacaklar. Daha sonra dışarıya, yani doğaya adapte olabilecekleri döneme ulaştıklarında doğaya salacağız. Bu Anneler Günü'nde Kemer'in yıldız annesi, tabii ki Nazlı kızımız oldu. Tüm mamaları ve ödülleri o hak etti" dedi.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • BirBirey 2 yıl önce Şikayet Et
  Dikenleri dışında yeni doğmuş bir kediye çok benziyor. Bu benzerliğin etkisi olabilir..
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • inanç 2 yıl önce Şikayet Et
  İbret almalı.
  Cevapla
 • Aysehatun 2 yıl önce Şikayet Et
  Kibri eti her derde deva
  Cevapla
 • A.Colak 2 yıl önce Şikayet Et
  Sanki baska yiycek birsey kalmadi!!Guzelim tavuk dana varken ne isin var kirpiyle!
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  akliniz yemekte
 • Tarık 2 yıl önce Şikayet Et
  Bol bol ye
 • Murat Seyhan 2 yıl önce Şikayet Et
  Kirpiye yavrusu pamuk görünürmüş.
  Cevapla
 • Sübhanallah 2 yıl önce Şikayet Et
  Kedicik gerçek bir anne imiş.. İnsanlar arasında bile evladına bakmayan anne varken, Kendi yavrusu olmayan dikenli kirpi yavrusuna bakmış...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Antalya
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.