Antalya

Antalya'nın turizmdeki hedefi zengin turist

17:17 02 Ekim 2018
Antalya'nın turizmdeki hedefi zengin turist

Türel, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un Antalyalı olmasının her konuda önlerini açtığını, en sıkıştıkları noktada ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iradesiyle birçok sorunu çözdüklerini vurgulayarak, dertlerinin memlekete hizmet etmek olduğunu belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gelir düzeyi daha yüksek turistleri Antalya'ya getirmeleri gerektiğini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türel, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneğinin "ANTİAD Buluşturuyor" etkinliğinde iş adamlarına seslendi.

Menderes Türel, gece gündüz Antalya'ya hizmet için gayret ettiklerini belirterek, bir taraftan vatandaşların hayatını kolaylaştıracak yatırımları yönetirken, diğer taraftan da şehrin kalkınmasını, refahını arttıracak çalışmaları ortaya koymaya çalıştıklarını ifade etti.

Türel, bu yıl 13 milyon turist rakamını geçmesi beklenen Antalya'nın, dünyanın en çok konaklamalı turist giden üçüncü şehri New York'u geçeceğini kaydetti. Türel, Antalya'nın turizmi 12 aya yaydığında yılda 20 milyon turist ağırlayabilecek kapasitede olduğunu vurguladı.

"Gelir düzeyi daha yüksek turistleri Antalya'ya getirmemiz lazım." ifadesini kullanan Türel, şunları kaydetti:

"Zengin turistin tercih ettiği tarifeli direk seferlerini Antalya'ya getirmemiz lazım. Çok büyük bir şansımız var. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy turizmin içinden geliyor. Türk Hava Yolları ile haftada 2 gün Antalya'ya direkt uçuşların nasıl yoğunlaştırılacağı konusunda toplantılar yapıyor. Gelir düzeyi yüksek turist kruvaziyer gemilerle, büyük yatlarla geliyor. Biz bu gemileri buraya getirecek limanları yapmadığımız takdirde biz bu zengin turisti buraya nasıl getireceğiz? Gelir düzeyi yüksek turist nelerle geziyor, büyük yatlarla geziyor. Biz bugün işte tam da bu çalışmaları yapıyoruz. Lara'da kruvaziyer liman yapmaya çalışıyoruz. İçerisinde bir de yat limanı olacak. Bir yat limanını da yine Konyaaltı'nda büyük limanın hemen doğu mendireğinin bitişinde yapacağız."

Toplantı sonunda ANTİAD Başkanı Ersen Göksan, Türel'e onursal üyelik belgesi takdim etti.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.