Antalya

TBV Başkanı Eczacıbaşı, öğrencilerle bir araya geldi

18:40 18 Ekim 2018
TBV Başkanı Eczacıbaşı, öğrencilerle bir araya geldi

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Akdeniz Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Eczacıbaşı, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu (GKT) tarafından Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen söyleşide, endüstriyel devrim sonrasında insan hayatında yaşanan değişimlere değindi, en hızlı değişimin internetin insan hayatına girmesiyle başladığını ifade etti.

Planların internet dünyasının kurallarına göre yapılması gerektiğini belirten Eczacıbaşı, şunları kaydetti:

"Maalesef oyunun kuralları hızla değişiyor ve bu değişime ayak uydurmayanlar kaybetmeye ve kaybolmaya mahkum. Bu durumun avantaj ve dezavantajlarını iyi analiz ederek, yarının dünyasına en iyi şekilde hazırlanmalıyız. Aksi takdirde bir zamanlar kendi alanında dünya lideri olan ve bu değişime ayak uyduramayan firmaların bugün adının dahi unutulduğu gibi tarihin kaybedenler klasöründeki yerimizi alırız."

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Eczacıbaşı, öğrencilerden beyinlerini bilgi çöplüğüne çevirmemelerini, doğru bilgiye nereden ve hangi kaynaktan ulaşmaları konusunda çaba sarf etmelerini istedi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.