Antalya

İlginç olay! Müebbet ceza aldı, mahkemeye teşekkür etti

09:56 21 Mart 2021 1 Yorum Var
İlginç olay! Müebbet ceza aldı, mahkemeye teşekkür etti

Antalya'da 2 yıl önce eşiyle ilişkisi olduğunu iddia ettiği komşusunu sokak ortasında öldüren adam, müebbet cezasına çarptırılırken karar için mahkeme başkanına teşekkür etti.

6 Ekim 2019 tarihinde, eşiyle ilişkisi olduğunu iddia ettiği komşusu Bayram Kır'ı sokak ortasında tabancayla vurarak öldüren Celil D.'nın yargılanmasına devam edildi. Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık D., tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılırken, Bayram Kır'ın ailesi ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşma savcısı bir önceki duruşmada verdiği 'ömür boyu hapis' istemli mütalaasını tekrar ederken, maktul yakınları ise sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti. Öldürülen Bayram Kır'ın avukatı Rıdvan Yıldız ise sanığın 'kasten öldürme' suçundan cezalandırılmasını, hiçbir indirim yapılmamasını istedi.

Sanık Celil D. olay anında Bayram Kır ile konuşmak istediğini, kaçmaya başlayınca ateş ettiğini söyledi. D., maktulün eşi ile ilişkisi olduğunu düşündüğünü, bunu ispat edemediğini belirtti.

Mahkeme heyeti Celil D.'yı Bayram Kır'ı 'kasten öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. D.'nın olayda kullandığı ruhsatsız silah için ise 2 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, sanığa indirim uygulamadı.

Mahkeme başkanı sanığa aldığı cezayı tebliğ ettikten sonra davanın bittiğini söyledi. Bunun üzerine sanık D., mahkeme başkanına teşekkür etti.

YORUMLAR

1 Yorum Var
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  adamın eşinin vurduğu adamla ilişkisi olduğu için vurduğu doğrudur,zannederimki en adi karektere sahip biri bile yalandan eşim şu adamla ilişkiye girdi demek istemez.olayda ağır tahrik var,verilen ceza çok bence.
  Cevapla
 • Gurbetçi 1 yıl önce Şikayet Et
  Yorum yok
  Cevapla
 • Aydın 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok açıklayıcı bir yazı olmuş eksik olma
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.