Antalya

Sakız ve meşrubat çalıp, market sahibiyle yardıma gelen esnafı taşla dövdüler

15:17 27 Eylül 2022
Sakız ve meşrubat çalıp, market sahibiyle yardıma gelen esnafı taşla dövdüler

Antalya'da gerçekleşen olayda bir markete girip sakız ve meşrubat çalmaya çalışan 2'si kadın 4 şüpheli kendilerini uyaran market sahibi ve yardıma gelen esnafı taşla döverek darp etti.

Olay, Hüsnü Karakaş Mahallesi Ömer Halis Demir Caddesi üzerindeki Servet Kırboğa’ya ait markette yaşandı. Edinilen bilgiye göre, biri kolu alçıda 2’si kadın 4 şüpheli markete girip alışveriş yapmak için ürünlere bakmaya başladı. Bu sırada kadınlardan birisi iddiaya göre sakız ve meşrubatları cebine koydu. Şahısların hareketlerinden şüphelenen Kırboğa, tepki gösterdi. Bunun üzerine kimliği belirsiz kişiler Kırboğa’ya saldırarak darbetti. Kavga anında Kırboğa, eline aldığı sopayla kendini savunmaya çalıştı, şüpheliler ise taşla karşılık verdi. Arbedeyi görüp yardıma gelen başka bir esnaf Ahmet Yaman da kolundan yaralanırken, şüpheliler olay yerinden kaçtı.

Durumun polise bildirilmesinin ardından olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Polis, kimliği belirsiz şüphelilerin eşkali doğrultusunda arama çalışması başlattı.

"TAŞ, TEKME, YUMRUK NE DENK GETİRİRLERSE VURDULAR"

Olayın halen şokunda Servet Kırboğa, “Kargaşada ne aldıklarını bilmiyorum. Taş, tekme, yumruk ne denk getirilerse vurdular. Kendimi savunmaya çalıştım” dedi.

   

DARP ANLARI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Öte yandan olay anı anbean güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, market içerisinde Kırboğa ve şüphelilerin tartışma ve marketin dışında arbede anları yer aldı. Kırboğa ve komşu esnaf Yaman, sağlık kontrolü sonrası ifade için emniyete götürüldü.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.