Antalya

Çöp evde 17 kiloya düşmüş vaziyette bulunan küçük Cem Muhammet’ten sevindiren haber!

13:40 24 Ocak 2023 16 Yorum Var
Çöp evde 17 kiloya düşmüş vaziyette bulunan küçük Cem Muhammet’ten sevindiren haber!

Bursa'da çöp dolu evde uygunsuz koşullarda yaşarken 14 kiloya kadar düşmüş vaziyette bulunduktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alınan Cem Muhammet A., sağlığına kavuşmaya başladı.

Bursa'da çöp evde ve uygunsuz yaşam koşullarında yaşarken bulunması sonucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın devreye girmesiyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Cem Muhammet A., sağlığına kavuşmaya başladı.

'HASTANEYE GELDİĞİNDE 17 KİLOYDU, ŞİMDİ 31 KİLOYA ÇIKMIŞ'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın korumasında Çocuk Evinde yasamaya başlayan Cem Muhammet’i daha önce de ziyaret eden Rektör Özkan “Cem Muhammet, devletimizin kanatları altında. Eğitime başladı, birlikte kaldığı evdeki arkadaşlarıyla devletimizin sağladığı imkanlarla yaşamını sürdürüyor. Hastanemize geldiğinde 17 kilo ağırlığındaydı. Şimdi 31 kiloya çıkmış. Sağlığı ve neşesi yerinde. Arkadaşlarıyla güzel bir aile ve devlet şefkati içerisinde yaşamını sürdürüyor.” ifadelerini kullandı.

'KİTAP OKUMAYI VE SATRANÇ OYNAMAYI ÇOK SEVİYOR'

Birinci sınıfta eğitim gören Cem Muhammet A.’nın kitap okumayı ve satranç oynamayı sevdiğini anlatan Rektör Özlenen Özkan, “Cem Muhammet’i ziyaret etmekten ve onun iyi olduğunu görmekten dolayı çok mutluyum. Arkadaşlarıyla ilişkileri çok güzel. Kitap okuyor, çizgi film izliyor, arkadaşlarıyla futbol oynuyor. Satranç oynuyor. Hatta birlikte satranç oynadık. Çok güzel şekilde kendisini geliştiriyor. Derslerine çalışıyor. Onun hayata bağlanmasında emeği geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri başta olmak üzere, öğretmenlerine ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

DEVLETİN KANATLARI ALTINDALAR

Evde bulunan diğer çocuklarla da sohbet eden Rektör Özkan kendilerini Akdeniz Üniversitesi'nde ağırlamaktan ve ilgi duydukları alanları onlara göstermekten mutluluk duyacaklarını belirtti. Devlet korumasında çocukların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını anlatan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, ancak çocukların aile ortamında büyümesi için koruyucu aile sisteminin yaygınlaşması gerektiğini belirterek, bu konuda ailelere gönüllü olma çağrısı yaptı. Ziyarete eşlik eden Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Halil Atik de koruyucu ailelik konusunda başvuru halinde gereken desteğin sağlandığını, çok sayıda çocuğun koruyucu ailelerini beklediğini belirterek, Rektör Özkan’a ilgisi için teşekkür etti.

YORUMLAR

16 Yorum Var
 • nazm 1 hafta önce Şikayet Et
  Rabbim devletimize zeval vermesin,devlet anadır,babadır,yârdır.
  Cevapla
 • ... 1 hafta önce Şikayet Et
  Çocuğun ilk halini gördüğüm için şimdiki halinide görmek istedim. Flulaştırılmış.
  Cevapla
 • Acılarımız 1 hafta önce Şikayet Et
  Çok şükür evet iyileşiyor yavrumuz, peki kalbindeki yaraları ne olacak, maalesef ama maalesef bir ömür boyu manevi acısı geçmeyecek.. Allah iyi anne baba olabilmeyi nasip etsin.
  Cevapla
 • cmk 1 hafta önce Şikayet Et
  çõp evler ayrı bir sorun nereye baş vurulacagi bir muamma buna bir çare....
  Cevapla
 • f m 1 hafta önce Şikayet Et
  Koruyucu aileyim. Herkese sesleniyorum , koruyucu aile olun ve tüm çocuklarımızı yuvalardan kurtaralım. Evet devlet yediriyor içiriyor ama o çocukların birebir ilgiye sevgiye ihtiyaçları var. Biliyor muzunuz o yuvada büyüyen çocuklarda yüz ifadesi, yüz mimiği bile yok. Bir sürü içinde büyüyorlar. Akranlarından yaşı büyük olanlardan gördükleri zülmlere birebir şahidim. Tek kurtuluşları bir aile yanına yerleşmek!
  Cevapla
 • Mahmut 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah senden razı olsun sen ona bu dünyada bir yuva verdin Allah da senin mükafatını ahirette cennet olarak versin.. Sana ve senin gibilere
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.