Ardahan

Meteoroloji’den Doğu Anadolu Bölgesine don uyarısı! Ardahan buz tuttu

11:15 09 Ocak 2022
Meteoroloji’den Doğu Anadolu Bölgesine don uyarısı! Ardahan buz tuttu

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk havalar etkisini sürdürürken Meteorolojiden gelen açıklamaya göre, bölgede gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 18 derece ile Ardahan'da kaydedildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği bölgede, sabah ve gece saatlerinde sis, pus, buzlanma ile don olayı bekleniyor. Erzurum ve Erzincan'da akşam saatlerinden itibaren aralıkla kar yağışı etkili olacak. Sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen bölgede, rüzgar güney ve güneydoğudan hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

çığ tehlikesi

KAR ERİMESİ VE ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT!

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 18, Kars'ta 17, Erzurum'da 16, Ağrı'da 9, Erzincan'da 7, Iğdır'da 6 ve Tunceli'de 1 derece ölçüldü. Gün içinde en yüksek sıcaklıkların ise Tunceli'de 7, Iğdır'da 6, Erzincan'da sıfır, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 5, Ardahan'da 4, Erzurum ile Kars'ta 1 derece olması bekleniyor. Bölge genelinde, kar örtüsünün bulunduğu dik ve eğimli yerlerde, kar erimesi ve çığ tehlikesine karşı vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.