Artvin

Artvin'de şaşırtan olay! Sular altında kalacak ilçeye iş yeri açtı

12:16 26 Eylül 2022 2 Yorum Var
Artvin'de şaşırtan olay! Sular altında kalacak ilçeye iş yeri açtı

Artvin'in Yusufeli ilçesi baraj nedeniyle sular altında kalacak olmasından dolayı taşınma işlemi sürerken, sular altında kalacak ilçe merkezinde iş yeri açan esnaf şaşkına çevirdi.Artvin'in Yusufeli ilçesinde yapımı devam eden temelden 275 metre yüksekliğiyle Türkiye'nin birinci, dünyanın ise üçüncü en yüksek kemer barajı olacak Yusufeli Barajı'nda su tutma işlemi için mevcut ilçe merkezinin Yansıtıcılar-Sakut mevkiindeki yeni ilçe merkezine taşınması bekleniyor. Taşınma işlemleri geçtiğimiz günlerde başlarken, önce resmi kurumlar binalarını boşaltarak yeni ilçe merkezine taşınmaya başladı. Ardından iş yeri sahipleri tabelalarını söküp yeni yerleşim yerine asarken, İbrahim Demirci isimli bir esnaf ise sular altında kalacak ilçe merkezine iş yeri açtı. Demirci açtığı emlak ofisinde taşınma sürecinde ihtiyaç sahiplerine hizmet vermek için iş yeri açtığını belirterek aynı zamanda eski Yusufeli’nde açılan son iş yeri olarak tarihe geçti.

“Taşınma sürecinde böyle bir eksikliği gördük vatandaşlara yardımcı olmak istedik”

İbrahim Demirci yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere ilçemiz taşınma sürecinden geçiyor. İnsanların ev bulma iş yeri bulma gibi sorunlarını gördük. Bu eksiklikten dolayı da insanlara yardımcı olmak için böyle bir iş yeri açtık. Vatandaşlar taleplerini bizlere iletiyor biz de bu doğrultuda onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • rizeli 2 ay önce Şikayet Et
  bedavadan reklam
  Cevapla
 • Yasin 2 ay önce Şikayet Et
  Bence mantıklı taşınma nerden baksan 1 sene o arada adam parasını kazanır emlak dükkanı 3.veya 5 tane mobilya buz dolabı TV bir günde taşınır makina ekipman yok
  Cevapla
 • misafir.1 2 ay önce Şikayet Et
  6 adette dosya ::))
  İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.