Aydın

Her gün 250 kişiye iftar yemeği yapıp dağıtıyor

11:36 19 Haziran 2017
Her gün 250 kişiye iftar yemeği yapıp dağıtıyor

FERDİ UZUN - Türkiye Aşçılar Milli Takım Direktörü Emrah Köksal Sezgin, hayırseverlerin de desteğiyle her gün kendi elleriyle 250 kişilik yemek yapıp iftarda vatandaşa dağıtıyor.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Davutlar Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olan Sezgin, okul mutfağında hazırladığı yemekleri kendi tasarladığı kamyonla iftar öncesi ilçe sokaklarında gezerek dağıtıyor.

Dağıtılan iftarlıkları tadan vatandaşlar, yemekleri dünyaca ünlü bir şefin yaptığını duyunca şaşkınlığını gizleyemiyor.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Sezgin, dağıttığı iftarlıklardan tadan insanların hayır duasını almasının kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.

Sezgin, "Bizim işimiz yemek yapmak. Nerede ve ne için olduğuna bakmaksızın iyi yemek yapmaya çalışırız. Bu işin maneviyatı çok daha yüksek. Aldığımız yüzlerce madalya ve kupadan çok daha değerli. Herkes gelip teşekkür edip dua ediyor. Zaten aşçılık, şeflik, yemek yapmak böyle bir şey. Doğru noktalarda ulaştığında çok güzel geri dönüşler alıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Her gün farklı yemek yaptıklarına dikkati çeken Köksal, ilginin yoğun olmasından dolayı seneye de bu organizasyonu yapacağını sözlerine ekledi.

İftar yemeklerinden yiyen 45 yaşındaki Vildan Özgür, gezmek için geldiği Davutlar'da ücretsiz iftar için yemek dağıtıldığını görünce aldıklarını belirterek, yemekleri dünyaca ünlü bir aşçının yapmasından dolayı kendilerini şanslı hissettiklerini söyledi.

Gülden Can ise "İftarda böyle yemekler yemek nasip oldu. Hepsi harikaydı. Yemeklerin usta bir aşçı tarafından yapıldığı belliydi. Böyle önemli birinin ellerinden yemek yemek çok güzel." dedi.

Davutlar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bertan Akyol ise Köksal'ın akademisyenliği kadar yemeklerinin de çok iyi olduğunu ifade ederek, ulusal ve uluslararası alanda bilinen biri tarafından iftar yemeğinin sunulmasının da kendileri için bir onur ve gurur kaynağı olduğunu dile getirdi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.