Aydın

Aydın'da mahallelinin su tepkisi

13:04 20 Ağustos 2017
Aydın'da mahallelinin su tepkisi

Nazilli ilçesinin Hasköy Mahallesi sakinleri 2 yıldır su sorunu yaşadıklarını belirterek duruma tepki gösterdi.

Depoların yetersizliği ve şebeke hatlarındaki sorunlar nedeniyle yaklaşık 2 yıldır çeşme sularının düzenli akmadığını, tankerlerle getirilen sularla ihtiyaçlarını giderdiklerini ileri süren Hasköy Mahallesi sakinleri, sorunun çözüme kavuşmasını istedi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Mahalle Muhtarı Hüseyin Danacı, yıllardır süren su sorunun vatandaşı mağdur ettiğini ve durumu yetkililere bildirmelerine rağmen değişen bir şeyin olmadığını anlattı.

Depolardaki suların yetersiz olması nedeniyle vatandaşa 5 gün arayla su verildiğini savunan Danacı, "ASKİ su sıkıntısı nedeniyle 4 sondaj çaktı, hiçbirinden su çıkmadı. Şu anda çakılan kuyular çalışmıyor. Sıkıntılar büyük, halk mağdur.” dedi.

Depodan suları taşımak için mahalledeki anneannesine yardıma gelen Nazife Özkaya da "Anneannemiz burada tek başına yaşıyor. Nazilli’den buraya geliyoruz ama su yok, bulaşıklar birikmiş, Çamaşırları ellerimizde yıkıyoruz. Anneannemiz burada mağdur bizde üzülüyoruz." diye konuştu.

Ömrüye Kömür ise taşıma suyla ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, depolardan aldıkları suyun da yeterince sağlıklı olmadığını iddia ederek 5-6 günde anca su alabildiklerini ifade etti.

Kalp hastası olan Ulvi Şay da "Kalp hastasıyım pille hayatta duruyorum. Kalbimdeki pille nasıl su taşıyacağım. Sağlığımızla oynanıyor." şeklinde konuştu.

Zerrin Erez de 13 gündür çeşmelerinden su akmadığını, 5 aylık bebeğini 6 gün önce yıkayabildiğini bu şekilde güçlükle yaşamlarını sürdürdüklerini dile getirdi.

YORUMLAR

ETİKETLER
susuzluk
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.