Aydın

Aydın'da şaşırtan olay! Tam 37 yavru...

17:39 15 Ağustos 2019 2 Yorum Var
Aydın'da şaşırtan olay! Tam 37 yavru...

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan Numan Serhat Şakar (39) ve Selma Şakar çifti, evlerinin banyosunda akrep buldu. Akrebi kavanoza koyan Şakar çifti, sabah kalktığında akrebin yavruladığını görünce şaşırdı. Akrep ve 37 yavrusu, Ekosistemi Koruma Derneği (EKODOST) yetkililerinin yardımıyla doğaya bırakıldı.

Kuşadası'na bağlı kırsal Kirazlı Mahallesi'nde yaşayan Numan Serhat Şakar ve Selma Şakar, dün (çarşamba) evinin banyosunda bir akrep buldu. Zehirli akrebi kavanozun içine koyan çift, sabah kontrol ettiklerinde şaşkına döndü. Kavanozun içerisinde akrebin 37 yavru dünyaya getirdiğini gören çift, zarar görmemeleri için Ekosistemi Koruma Derneği Başkanı Bahattin Sürücü'yü arayıp yardım istedi. EKODOST üyeleri, akrep ve yavrularını uygun bir yerde doğaya saldı.

Babadan kalan bahçeli bir evde yaşadıkları için doğa ile iç içe olduklarını belirten Numan Şakar, "Akşam banyoya girdiğimde bir akrep gördüm. Öldürmek istemedim. Maşa ile akrebe zarar vermeden bir kavanozun içine bıraktım. Sabah kalktığımda ağzı kapalı olan kavanozda yavrularla birlikte 38 akrep gördüm. Durumu EKODOST Başkanı Bahattin Sürücü'ye bildirdim" dedi.

EKODOST Başkanı Bahattin Sürücü de "Akrep evde 37 yavru dünyaya getirmiş. Aile bize haber verdi. Oraya giderek gerekli çalışmaları yaptık. Akrep ve yavrularını zarar vermeden kavanoz ile birlikte götürerek doğada, onlara zarar gelmeyecek bir yere bıraktık" dedi.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • Cinar 11 ay önce Şikayet Et
  Malatya da ki evimizde çok çıkardı en korktuğum hayvan bu korkumdan dolayı yazları gidemem malatyaya öldürmekten bile korkuyorum ruyalarima girer hangi akla hizmetle bunlari birakmislar hayret ya
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Yavuz 11 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş zehirli hayvani neden öldürmezler anlamadım kimse kusura bakmasın ben olsam imha ederdim bir garibanı soksa daha mı iyi bu tarz hayvanlar insana zarar verebileceğinden doğaya bırakmak doğru değil
  Cevapla
 • ozgur 11 ay önce Şikayet Et
  ilaç firmasina satsaydi güzel para alirdi
  Cevapla
ETİKETLER
Aydın
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.