Aydın

Ezan sesinden rahatsız olup şikayet etti

11:25 06 Nisan 2021 1 Yorum Var
Ezan sesinden rahatsız olup şikayet etti

Aydın’da bir vatandaş ezan sesinden rahatsız olduğunca, Ali Deniz’i evinin üstünde bulunan merkezi ezan sistemi sebebiyle belediyeye şikayet etti.

Aydın’ın Söke ilçesinde gerçekleşen olayda Ali Deniz, Söke Belediyesi’nden aldığı tebligat ile şoka uğradı. Deniz kendisine gelen tebligatta evinin üstünde bulunan merkezi ezan sisteminden rahatsız olan bir vatandaşın sistemi şikayet ettiğini öğrendi.

EZANI DUYMAKTA ZORLANIYORDUK

Mahalle sakinlerinin ezanı duymakta zorlandığı için böyle bir yöntem kullandıklarını açıklayan Deniz, "Bulunduğumuz konum Kalcık yolu üzeri. Mahallemize en yakın cami 1,5 kilometre uzaklıkta ve hemşehrilerimiz de benim bir dönem burada imamlık yaptığım için konuyu bana ileterek ezanı şerifi duymakta zorlandıklarını ifade ettiler. Bununla ilgili olarak mahallemize bir cami kazandırmak istedim ama pandemi sebebiyle bu projemiz biraz yavaş ilerliyor. Nasip olursa en yakın zamanda projemize başlayacağız. Bağarası’nda uzun süre imamlık yaptım. Bu sorunun acil olarak çözüme kavuşması için girişimlerde bulundum. Özellikle Ramazan ayında hemşehrilerimiz oruçlarını açmak için ezanı duymakta zorlandıklarını ve pencerelerde beklediklerini söylediler" dedi.

“KENDİ CEBİMDEN HARCAMA YAPARAK SİSTEMİ KURDUM”

Kendi cebinden harcama yaparak sistemi kurdurduğunu aktaran Deniz, "Yaptığım girişimler olumlu sonuçlanmayınca 3 yıl önce cebimden 7 bin lira harcama yaparak mahallemize merkezi ezan sistemi getirdim. 3 yıldır bu arkadaş neredeydi de şimdi birdenbire ortaya çıkıverdi. Hoparlörleri evimin üstüne koydum. Ancak bugün Söke Belediyesi zabıta amirinin getirdiği tebliğ ile şok oldum. Ezan sesinden rahatsız olmak ne demektir? Ayrıca burada benim gece gündüz hoparlörlerden ilahi çaldırttığım yönünde de şikayette bulunmuş bu arkadaşımız. Böyle bir şey söz konusu bile değil. Bir ara sistemin ayarı yapılırken sadece 5-10 dakikalığına Salavat-ı Şerif okundu. Merkezi sistemde yaşanan sıkıntı sebebiyle sistemi değiştirerek ezan matik sistemine geçtik. 1 kişi şikayet etti diye bugün gelen görevli arkadaşımız bunu söküp götüreceğini beyan etti. Bende cihazların şahsıma ait olduğunu ve sökemeyeceğini söyledim. Şu an maalesef cihazın fişini şikayet sebebiyle çektim. Ama bununla ilgili hukuk mücadelesini başlatacağım. Bu durumdan ezan-ı şerifin sesinden rahatsız olan her kimse hakkında yasal işlemlere de başlayacağım" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • chp lidir 7 ay önce Şikayet Et
    Ezani karsi olan ezani sikayet eden sahis %100 degil %500 chp lidir cunku kesin chp lidirki islama karsidir
    Cevapla
ETİKETLER
diyanet işleri
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.