Aydın

3 aydır hayalini kuruyordu, kekik toplarken buldu

10:43 03 Haziran 2021 1 Yorum Var
 3 aydır hayalini kuruyordu, kekik toplarken buldu

Aydın’ın Söke ilçesinde doğa gezisi yaptığı sırada göktaşı (meteor) bulduğunu iddia eden Remzi Şahin, konunun uzmanları ile diyalog kurup bu cismi değerlendirmek istiyor.

Birkaç ay önce izlediği bir televizyon röportajı sonrasında konuya aşina olan Remzi Şahin, yaklaşık üç aydır göktaşı bulmak umuduyla araştırma yaptı. Dağa kekik toplamaya gittiği doğa yürüyüşü sırasında yaklaşık 10 kilogram ağırlığında olan taşı bir kısmı toprağa gömülü, etrafında küçük bir krater oluşturmuş halde gördüğünü ve dikkatini çektiğini söyleyen Remzi Şahin, bulduğu taşın yapısının çok farklı olduğunu dile getirdi.

“TAŞIN İÇİNDEKİ PARILTILAR DİKKAT ÇEKİYOR”

Hep içinde göktaşı bulma hissi olduğunu söyleyen Şahin yaptığı açıklamada, “Araziye sert bir şekilde düştüğü belliydi. Etrafa baktığımda bunun meteor (göktaşı) olduğuna kanaat getirdim. Şimdi de kanunlar çerçevesinde değerlendirmeyi düşünüyorum. Bir alıcısı olursa görüşmek istiyorum. Yetkililerden, uzmanlardan destek bekliyorum. Taşın yapısı, durumu lav gibi kaynayan ve soğuduğunda şekil almış bir cisim olduğunu kanıtlıyor. Taşın içindeki parıltılar da dikkat çekici” diye konuştu.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Enes 2 yıl önce Şikayet Et
    meteor taşı olduğuna kanaat getirmiş :D:D sanki kendisi gök bilimcisi
    Cevapla İlk beğenen sen ol
  • nedir bu? 2 yıl önce Şikayet Et
    Aylardır meteor taşının propagandasını okuyoruz, nedir bu insanları buna yönlendirme çabası?....
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.