Aydın

Didim’de 50 metrellik vegan dürüm denemesi! Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurulacak

15:16 22 Mayıs 2022 6 Yorum Var
Didim’de 50 metrellik vegan dürüm denemesi! Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurulacak

Aydın'ın Didim ilçesinde düzenlenen '4. Didim Vegan Festivali'nde vegan ürünlerden yapılan 50 metrelik 'vegan dürüm' ile rekor demesi gerçekleştirildi. Deneme için kayıtlar yapılırken Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurulacak.

Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Vegan Festivali'nde vegan ürünlerinde oluşturulan dürümle rekor denemesi gerçekleştirildi. Festival alanı içerisinde kurulan özel alanda 50 metrelik bir masa oluşturuldu. Üniversiteli akademisyenler ve öğrenciler tarafından vegan dürüm hazırlandı. Lahana, havuç ve tahinli sos ile nohuttan oluşan dürüm aperatifi lavaş ekmeğine koyuldu. 3 vegan aşçı ve öğrencileri tarafından hazırlanan dürümün hazırlanması yarım saat sürdü.

“PANDEMİDEN SONRA İLK FESTİVALİMİZ”

Rekor demesi için hazırlanan vegan dürümün hazırlanması ve sarılması işlemine Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile Başkan Yardımcısı Öznur Gündoğdu da eşlik etti. Festivaldeki yüzlerce vatandaş da vegan dürüm rekor denemesini meraklı gözlerle takip etti. Hazırlanan son dürümün sarma işlemini Başkan Atabay yaparken, rekor demesi başvurusu için tüm çalışmalar kayıt altına alındı. Hazırlanan vegan dürüm daha sonra parçalar halinde vatandaşlara ikram edildi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, "Bu ilk defa deneğimiz bir şey, pandemiden evvel 3 kez düzenledik. Pandemiden sonra ilk festivalimiz. 50 metrelik vegan dürüm denemesi yapıyoruz. Guinness Rekorlar Kitabı'na girecektir, çekimlerini yollayacağız. Kuralları neyse yapacağız. Halkımız da konuya karşı son derece ilgililer. Bu şekildeki atraksiyonlarımız devam edecek" dedi.

Rekor denemesi izleyen vatandaşlar da festivalden mutlu ve heyecanlı olduklarını ifade ederek, düzenlenen rekor denemesinin de değişik bir çalışma olduğunu ifade ettiler.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • YKC 2 ay önce Şikayet Et
  Nerede boş lüzumsuz bir iş varsa chp li belediyeler yapıyor. Kardeşim mecbur musunuz böyle boş işlerle uğraşmaya..
  Cevapla
 • Nkt 2 ay önce Şikayet Et
  Niye rahatsızsınız ki, adı festival eğlence, insanlar memnun,eğleniyo
 • Bir vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  50 metre dürüm değil de 250 adet dürüm olmuş. sokaktaki seyyarda yapıyor günde 200-250 dürüm
  Cevapla
 • Cemelli 2 ay önce Şikayet Et
  Bide yanına en büyük heykeli yapıp dürümüde eline verin ikisini birden rekorlar kitabına kayıt ettirin, Hey yarabbim bu zihniyet hiçmi değişmeyecek.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Bu ne hazımsızlık, çalmıyo, çırpmıyo, eğleniyo, biraz tebessüm, rahat olun
 • Deli Yunus 2 ay önce Şikayet Et
  Çok iyide bu 50 metrelik dürüm değil ki; tek parça 50 metre lavaş dürüm değil. Parçalardan oluşan 50 metre. Böyle rekor olmaz…
  Cevapla
 • isimsiz 2 ay önce Şikayet Et
  peki faydası ne? hangi fakirin karnı doymş bu işten? didim belediyesi önce ilçedeki fakir insanlara yardım etsin!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.