Aydın

Evine giren hırsızdan para istedi

17:41 18 Temmuz 2022 7 Yorum Var
Evine giren hırsızdan para istedi

Aydın Efeler ilçesinde kanser hastası bir vatandaş, gece yarısı evine giren hırsızdan para isteyince hırsız kaçıp gitti.

İlginç olay Kemer Mahallesi Turgut Özal Bulvarı üzerindeki bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre yaklaşık 5 yıldır kanser tedavisi gören ve bu süreçte elde avuçta ne varsa satan Ahmet-Şükran Özkan çifti, sabaha karşı evin yatak odasından gelen gürültü ile uyandı. Eve hırsız girdiğini fark eden ev sahipleri çalınacak bir şeyleri olmayınca hırsızın kendilerine zarar vermesinden endişe edip ışıkları yakarak “Evde çalınacak hiçbir şeyimiz yok. Varsa siz bize yardımcı olun” diye seslendiler. Tedavi sürecinde olduğu için oldukça bitkin vaziyetteki ev sahibi ile karşılan hırsız daha sonra girdiği penceren kaçıp gitti.


Evde yaşanan gürültü üzerine komşuların ihbarı ile binaya gelen polis ekipleri hırsızın parmak izini tespit etti.

“Açsan doyuralım dedik”

Yaşadıkları korku dolu anları anlatan kanser hastası Ahmet Özkan ve eşi Şükran Özkan, “Eşim rahatsız olduğu için dinleniyordu. Ben de mutfakta çalışıyordum. Bir anda yatak odasından sesler gelmeye başladı. Korktuğum için önce sanki gürültüyü kedimiz çıkarıyormuş gibi davranıp eşimi uyandırdım. Hırsızın bize zarar vermesinden endişe edip elimize oklava ve bıçak aldık. Yatak odasında eşyaları karıştırırken kapıyı açtık. Kendisine ekonomik durumumuzun çok kötü olduğunu ve dün gittiği gündelik olan 200 TL’nin dışında çalınacak hiçbir şeyimizin olmadığını söyleyip aç ise doyurabileceğimizi aksi halde kendisinin bize yardım etmesini söyledik. Ne yapacağını bilmeyen 30 yaşlarındaki hırsız elimizdeki bıçağı da görünce geldiği penceren atlayıp gitti” diyerek yaşadıklarıilginç olayı anlattı.

YORUMLAR

7 Yorum Var
 • mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  türkiye haksız ve hırsızların haklı sayıldığı ülke oldu bu kanunlar değişmeli.adalet yok
  Cevapla
 • lazalim 4 ay önce Şikayet Et
  Hırsızlık hiç bir değer yargısına sahip olmayan mahlukatın göğsünü gere gere yaptığı bir hobi haline geldi. Yaşasın çağdaş hukuk (19
  Cevapla
 • Hamit 4 ay önce Şikayet Et
  Nerde olmuş bu olat Almanyada mı?
  Cevapla
 • Adalet 4 ay önce Şikayet Et
  hırsızı salan adalet utansın!!! Ülkemizde çok normal bir olaymış gibi karşılanıyor hakimler savcılar sayesinde
  Cevapla
 • Mizah 4 ay önce Şikayet Et
  Ülkede hırsızlık serbest. Hırsıza kendi evinde tokat vursan suçlusun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.